FTX’in Yasal Temsilcisi Kroll’un Hacklendiği Açıklandı: Hassas Olmayan Kullanıcı Verileri Çalındı

Bitcoin Haber

2022 Kasım’ında iflasını açıklayan kripto para borsası FTX’in yasal temsilcisi Kroll’un hacklendiği ve hassas olmayan kullanıcı verilerinin çalındığı bildirildi. Çalınan verilerin arasında kullanıcıların isimleri, e-postaları, FTX bakiyeleri ve adres bilgileri olduğu iddia ediliyor. FTX, bu durum üzerine resmi hesabından bir açıklama yaptı. Açıklamada, Kroll’un hacklenen kişileri alabilecekleri tedbirler hakkında bilgilendirdiği, FTX hesap şifrelerinin Kroll tarafından tutulmadığı ve FTX’in kendi sistemlerinin hack saldırısından etkilenmediği belirtildi.

Kripto para borsası, hak sahiplerini iflas sürecini yöneten tarafları taklit eden dolandırıcılara karşı uyardı. FTX ayrıca, kripto paraların yönetimine yardımcı olması için Mike Novogratz’ın kripto yatırım şirketi Galaxy Digital ile işbirliği talebinde bulunduğunu duyurdu. Borsanın yeniden yapılanma sürecinde önemli bir aşamaya geldiği ve çok yakında faaliyete geçerek işlemlerin yeniden başlayacağı bildirildi.

FTX, Nisan ayında 7.3 milyar doların üzerinde nakit ve likit kripto paranın toparlandığını ve geri kazanıldığını açıkladı. Ancak, FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın (SBF) kefaletle serbest bırakılmasının iptal edilmesi üzerine tekrar hapse girmesiyle gündeme geldi. Bu durum, FTX’in yasal ve mali zorluklarına dikkat çekti.

Sonuç olarak, kripto para borsası FTX’in yasal temsilcisi Kroll’un hacklendiği ve hassas olmayan kullanıcı verilerinin çalındığı bilgisi, FTX kullanıcılarını ve kripto para piyasasını endişelendirdi. FTX’in bu durumu yönetme ve kullanıcılarını koruma konusundaki çabaları takip edilecek.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Yatırım Sözleşmesi Rekor Kırarken, Binance Açık Faizi Düşüyor!

Sonraki Haber

Ark Invest ve 21Shares, Ethereum Vadeli İşlem ETF İçin Ortaklık Planlıyor

İlgili Haberler