FTX’in Kurucu Ortağından Şok Sigorta Fonu İtirafı

Bitcoin Haber

İflas eden kripto para borsası FTX’in kurucu ortağı Gary Wang, şirketin sigorta fonunun halka açık olarak gösterilen bakiyesinin, gerçek fon miktarı yerine rastgele sayılara ve günlük işlem hacmine dayalı bir formül kullanılarak hesaplandığını itiraf etti. Wang, platformun web sitesinde gösterilen bakiyenin gerçek bakiyeden çok daha düşük olduğunu belirtti.

Wang, eski iş ortağı Sam Bankman-Fried’in devam eden duruşmasında, kripto para borsasının fona eklenen nakit miktarının belirlenmesi için platformun günlük işlem hacmiyle çarpılan ve çarpım sonucunda ortaya çıkan sonucu ardından bir milyara bölünen rastgele bir sayı kullandığını ifade etti.

FTX’in halka açık olarak gösterilen sigorta fonu bakiyesi, gerçekte tutulan bakiyeden oldukça düşük. Wang, görüntülenen sayının veritabanındaki gerçek sayıyla eşleşmediğini ve FTX’in gerçek sigorta fonu bakiyesinin halka açık olarak gösterilenden çok daha düşük olduğunu doğruladı.

Davanın savısı Nicolas Roos’un “Bu rakamın sigorta fonundaki gerçek rakamla bir ilgisi var mı?” sorusuna Wang “Hayır” yanıtını verdi. Kripto para borsalarındaki sigorta fonları, iflas eden yatırımcıları zararlı kayıplardan koruyan ve kazanan yatırımcıların karlarının tamamen ödenmesini sağlayan güvenlik fonlarıdır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Kripto Para Analisti, XRP Coin Davası Hakkında Güncel Uyarıda Bulunuyor

Sonraki Haber

Coinbase’in Ethereum Tabanlı Ağı Base, DeFi Piyasasında Güç Kazanıyor

İlgili Haberler