FTX, Müşteri Talep Portalını Güvenlik Protokolleri Güncellendikten Sonra Yeniden Açtı

Bitcoin Haber

FTX, bir süre önce siber saldırı nedeniyle kapatılan müşteri talep portalını güvenlik protokollerini güncelledikten sonra yeniden kullanıma sundu. FTX, müşterilerinin kişisel verilerinin siber saldırı sonucunda açığa çıktığını, ancak hesap şifreleri ve kripto varlıkların saldırıdan etkilenmediğini belirtti. Şirket iflas ilan etmeden önce borsada tutulan kripto varlıklar için talep sürecine devam edilebileceğini açıkladı.

FTX, FTX US, FTX Japan, FTX EU ve Blockfolio hesapları olan varlık sahiplerinin talep portalını kullanmalarına izin verdi. FTX ve FTX US aleyhine toplamda 16 milyar dolar değerinde yaklaşık 36.075 müşteri talebi bulunmaktadır. Ancak bu müşterilerin sadece %10’u ile anlaşma sağlanabildi. FTX aleyhine ayrıca 65 milyar dolar değerinde 2.300 müşteri dışı talep bulunmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri Delaware Bölgesi İflas Mahkemesi, FTX’in sahip olduğu kripto varlıkların satışına onay verdi. Yargıç John Dorsey tarafından verilen karara göre, FTX’in varlıklarını bir yatırım danışmanlık şirketi aracılığıyla haftalık gruplar halinde satmasına izin verildi. Varlık satışı ilk hafta 50 milyon dolar, sonraki haftalarda ise 100 milyon dolar ile sınırlı olacaktır.

FTX’in Bitcoin, Ethereum ve şirket ile bağlantılı belli kripto varlıkları satması yasaklandı. Bu kripto varlıkların olası bir satışı komitelere ve ABD kayyumuna 10 günlük bir bildirimin ardından FTX tarafından ayrı bir karar alınmasını gerektiriyor. Bu gelişmeler ışığında FTX’in gelişmiş güvenlik protokolleri ile müşteri taleplerini daha etkili bir şekilde yönetmesi bekleniyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasalarında Haftanın Özeti: Önemli Gelişmeler ve Beklentiler

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasaları ve Uzman Görüşleri

İlgili Haberler