Şubat Çöküşünden Kurtulan Tek Varlık: BTC

Şubat Çöküşünden Kurtulan Tek Varlık: BTC

Bitcoin‘in (BTC) son yedi gündeki %17’lik artışı küresel kripto topluluğuna ilham verdi ve piyasa korkusunu piyasa açgözlülüğüne dönüştürdü. Ayrıca, bu hamleler lider kripto para biriminin Mart çöküşünden kurtulan tek varlık olduğunun ifade edilmesine yol açtı.

Kayıplar Geri Kazanıldı

Messari’nin on-chain analitik araçlarından elde edilen verilere göre, Bitcoin (BTC) fiyatı Şubat ve Mart satışlarından önceki seviyelere kıyasla tekrar yükseldi. Bununla birlikte, çalkantılı ilk çeyrek, 2020’de çeşitli olaylar sebebiyle yaşanan kayıpların geri kazanılmasını sağladı.

Verilere göre, Bitcoin (BTC) hem Kara Perşembe’de yaşanan dramatik düşüşünü hem de PlusToken dolandırıcılı ile ortaya çıkan satış baskını yenmiş görünüyor. Hatta Bitcoin dün gece büyük spot piyasalarda yeniden 5 haneli rakamları gördü. Ancak bu çok kısa sürdü.

Altcoin’ler Ne Durumda?

Ancak bu veriler, son Coingecko 2020 1. Çeyrek Pazar Raporu ile çelişiyor. Bu şaşırtıcı raporda, Bitcoin’in (BTC) tüm kripto devleri arasında en kötü oyuncu olarak göründüğünü vurguluyor. Rapora göre Bitcoin SV (BSV), beklendiği gibi geçmeyen yarılanma olayından sonra bile ilk 10 altcoin’den daha iyi performans gösterdi.

Öte yandan yeni veriler, tüm büyük kripto paraların hem Bitcoin’e (BTC) hem de ABD Doları’na karşı çift haneli kayıplar gösterdiğini ortaya koyuyor. Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC), yaklaşık olarak %30 düşüşle en iyi 10 kripto içindeki en kötü performans gösterenler oldu.

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.