FTX Kurucusunun Hapse Gireceği İddiası: Kripto Para Sektöründeki İstismarın Sonuçları

Bitcoin Haber

Kripto para piyasaları, son 2 yılda yatırımcıların yüzde 90 üzerinde kayıp yaşamasına neden oldu. Bu durumun temel sebebi, start-up kripto para yatırım şirketlerinin sektörü istismar etmesi ve iflaslarıyla piyasanın zayıflaması olarak görülüyor. Bu şirketlerden biri olan SBF’in kurucusu FTX, yaklaşan duruşma öncesinde yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Eski SEC yöneticisi Stark, SBF’in hapse gireceğine dair üç neden olduğunu belirtiyor.

Alameda’nın CEO’su ve SBF’nin eski kız arkadaşı Caroline Ellison, FTX kurucu ortağı Gary Wang ve FTX mühendislik direktörü Nishad Sing, FTX’nin müşterilerini nasıl dolandırdığını itiraf ediyorlar. Stark, bu üç muhbiri ve diğerlerinin, SBF’nin suç faaliyetlerinin bir yol haritasını savcılığa sunduğunu ifade ediyor.

FTX’in CEO’su John J. Ray III, SBF’nin suçlarını ortaya çıkarmak için 200 milyon dolar harcadığını belirtiyor. Ray, bu davadan SBF’nin kurtulabilmesi için çok fazla belge ve bilgi olduğunu vurguluyor.

SBF, FTX çöküşü sonrasında birçok suçunu itiraf etti. SBF’in birçok ceza savunma avukatının müvekkillerine her zaman sessiz kalmalarını söylediği, ancak sanıkların hükümetin elinde tam olarak hangi kanıtların olduğunu asla bilemeyeceklerini belirtiyor.

SBF, Twitter Spaces konuşmalarından CNBC röportajlarına ve kripto podcast’lerine kadar geniş bir halkla ilişkiler kampanyası başlattı. Ancak, SBF’nin bu kampanya sayesinde söylememesi gereken birçok şeyi itiraf ettiği belirtiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Stratejist McGlone, Kripto Paraların Geleceği Hakkında Uyarıda Bulundu

Sonraki Haber

Dogecoin Yükselişte: Meme Token’lar Arasında Lider Kim Olacak?

İlgili Haberler