FTX Kullanıcıları Dikkat: Bu Dolandırıcılık Girişimine Kanmayın!

Bitcoin Haber

İflas eden kripto borsası FTX, zaten zor durumda olan müşterilerini dolandırmayı amaçlayan üçüncü taraf dolandırıcılık ve sahtekarlıklarının son zamanlarda arttığını kabul etti.

FTX Uyarıyor!

FTX, 3 Şubat’ta müşterilerine, dolandırıcıların para, ücret, ödeme veya hesap şifreleri istemek de dahil olmak üzere son zamanlardaki dolandırıcılık girişimleriyle ilgili bir uyarı yayınladı.

Şirket, “FTX müşterilerinden faydalanmak isteyen aktif üçüncü taraf dolandırıcılık ve sahtekarlıklarının farkındayız” uyarısında bulundu.

FTX, borçlularının ve temsilcilerinin “müşteri varlıklarının iadesi veya muhtemel iadesi” ile bağlantılı olarak müşterilerden asla ücret ödemelerini veya hesap şifrelerini vermelerini istemeyeceğini ve potansiyel mağdurları mesajların meşruiyetini teyit etmek için resmi FTX borçluları e-posta adresiyle iletişime geçmeye teşvik ettiğini ekledi.

FTX’in çöküşünü fırsat bilen dolandırıcılar son birkaç aydır oyunlarını daha da geliştiriyor.

Aralık ayı sonlarında Oregon Mali Düzenleme Bölümü, dolandırıcıların “zaten zarar görmüş ve kayıplarını telafi etmenin yollarını bulmaya çalışan kişileri yeniden mağdur etmek” için fırsat aradıkları konusunda uyarıda bulundu.

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yönetildiğini iddia eden sahte bir web sitesinin FTX müşterilerinin varlıklarının kendilerine iade edilmesi için çalıştığını ve hesap bilgilerini istediğini belirtti.

Kullanıcılar Dikkatli Olmalı!

Kasım ayında, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried‘in müşteri kripto tazminatını iki katına çıkardığını iddia ettiği derin bir sahte video internette ortaya çıktı. Video, kurbanları, dolandırıcılara gönderilen tokenler karşılığında kripto hediyesi sunan kötü niyetli bir web sitesini ziyaret etmeleri için kandırdı.

Bu arada, FTX’in iflas işlemlerindeki son bir gelişmede, Kaliforniya, Teksas ve New Jersey eyaletleri şirketin mali tablolarının bağımsız bir şekilde incelenmesi çağrılarına katıldı.

Bankman-Fried ile ilgili olarak 2 Şubat’ta Reuters tarafından yayınlanan bir başka raporda, kripto girişimcisinin kefalet koşullarıyla ilgili bir anlaşmazlığı çözmek için federal savcılarla görüşmelerde bulunduğu ortaya çıktı.

Bu hafta başında, davaya bakan yargıç Bankman-Fried’in FTX veya Alameda çalışanlarıyla temasa geçmesini geçici olarak yasakladı.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BTC ve ETH Tahmini: ABD Tarım Dışı İstihdam Verilerinin Etkisi

Sonraki Haber

PlanB’den İddialı Bitcoin Tahmini: BTC İçin Bu Fiyat Mümkün Mü? 

İlgili Haberler