FTX, İflas Sürecinde Kripto Para Satışı İçin Planını Değiştiriyor

Bitcoin Haber

İflas eden kripto para borsası FTX, alacaklılara iade yapmadan önce elinde bulunan 3.4 milyar dolarlık kripto parayı satarak nakde çevirmeyi planlıyor. Yeni yönetimin yönettiği iflas sürecinde, borsa, yatırımcıların ve federal kurumların endişelerini gidermek için kripto para satışı planında önemli bir değişiklik gerçekleştirdi.

FTX, ABD Adalet Bakanlığı’nın iflas şubesi olan ABD Mütevelli Heyeti’ne başvurarak, kripto para satışı planında kritik bir değişiklik yaptı. Yeni plan teklifinde FTX, kripto para satışının kripto para piyasasını sarsacağı endişesiyle, satışlara ilişkin önceden kamuoyuna bildirimde bulunmama talebinde bulundu.

ABD Mütevelli Heyeti, başlangıçta FTX’in kripto paraları satma planına itiraz etmişti. FTX’in yeni teklifine göre, kripto para satışı sürecine itiraz edenlerin endişeleri giderilerek yatıştırılacak.

FTX, hafta başında elinde 1.16 milyar dolar değerinde Solana (SOL), 560 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC), 192 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) ve diğer kripto paralar olduğunu açıklamıştı.

FTX’in iflas sürecine bakan ABD İflas Mahkemesi yargıcı John Dorsey, borsanın yeni planını değerlendirecek ve kararını açıklaması bekleniyor. Uzmanlar, planın onaylanma ihtimalinin olduğu kadar reddedilme ihtimalinin de olduğuna dikkat çekerken, genel beklenti planın onaylanacağı yönünde.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) 26.000 Doların Altına Geriledi: Kripto Para Piyasasında Düşüş Hüküm Sürüyor

Sonraki Haber

BitMEX’in Kurucusu Arthur Hayes’tan Kripto Para Piyasası İçin 2024 Öngörüsü

İlgili Haberler