Bitcoin’in Boğa Koşusu Devam Ediyor Mu? Bitcoin Neden Düştü?

Mert Bahçe

Lider kripto para Bitcoin’in piyasa hareketleri temel faktörler üzerinden değerlendirildiğinde rallinin bitmediği söylenebilir mi? Bitcoin, 2021’de agresif bir boğa koşusu sergiledi ve mayıs ayında önemli bir geri çekilmeyle 30.000 dolara kadar düştü.

Bitcoin Neden Düştü?

Bitcoin, 2021 Ocak’ta ivme kazanan rallisi 4 aydan fazla sürdü. Bu tür fiyat artışları için uzmanlar bir soğuma süresini şart koşuyor. Aksi takdirde yapı, tepeden daha derin bir düşüş görebilir.

Boğa döngüsünün önemli şemalarında ise kurumların yatırım yaptığı talep ve arz bölgeleri yer alıyor. Talep bölgesi, bir düzeltme dönemindeki aralığı temsil eder ve bu durumda yukarı yönlü fiyat kırılmaları görülebilir. Arz bölgesi, varlığın yükseliş trendinin ardından derin bir düzeltmeye işaret eder. Bu iki bölge satın alma ve satış işlemlerinin temel pencerelerini temsil ediyor.

Talep bölgesi, fiyat düzeltmesi esnasında tekrar test edildi ve BTC fiyatı yukarı yönlü tepki verdi. Talep bölgesinin hızlı bir toparlanmayı sağlamasının ana nedenlerinden biri, kurumların büyük ölçüde bu aralıklardan işlem yapmasıdır.

Akredite yatırımcılar, emirlerini girmeden önce bir düzeltme beklerler ve muhtemelen satış baskısı sırasında olan şey buydu. Bu nedenle, kısa vadeli yatırımcılar tarafında büyük bir panik havası hakimdi diyebiliriz.

Bitcoin, Şimdi Nasıl Bir Tepkiye Hazırlanıyor?

Yükseliş ivmesinin duraksadığı gerçeği ile birlikte iyileşmenin kolay olmayacağını belirtmek gerekir. Kurumlar Bitcoin satın almak için henüz beklerken bireysel yatırımcılar bu piyasada aktif rol oynuyor. Bu faktörler değerlendirildiğinde 40.000 dolar ila 45.000 dolar arasındaki fiyat bandına ulaşmadan önce bir süre daha konsolidasyon devam edebilir.

Arz bölgesi test edildikten sonra Bitcoin fiyatının başka bir düzeltme görmesi gerekir. 50.000 dolarlık alt sınırı test eden Bitcoin’in, 4. çeyreğin başlangıcına yakın tarihlerde 70.000 dolar ve üzerine ulaşmadan önce yeniden dengelenmesi gerekebilir. Bununla birlikte BTC fiyatının talep bölgesinin altına sarkmadığı sürede rallinin devam ettiği söylenebilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

6 Trilyon Dolarlık Yeni Teşvik Bitcoin (BTC) İçin Ne Anlama Geliyor?

Sonraki Haber

Cardano (ADA) Fiyatı Yeniden Harekete Geçti: ADA’yı Ne Hareketlendirdi?

İlgili Haberler