FTX EU, Geri Ödeme Yapmak İçin Yeni Web Sitesini Başlattı

Bitcoin Haber

FTX‘in Avrupa kolu FTX EU, Avrupalı müşterilerin para çekme taleplerini iletebilmeleri için bir web sitesi açtı.

FTX’ten Geri Ödeme Hamlesi

Bu adım, küresel ticaret platformunun Kasım ayı başında çöküp iflas etmesinden yaklaşık beş ay sonra geldi.

Finance Magnates’te yer alan bir habere göre, yeni web sitesi alan adının Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından onaylandığı bildirildi.

FTX Europe tarafından alınan bir e-postaya atıfta bulunulan raporda, yeni alan adının etkilenen müşterilere geri ödeme yapmak dışında herhangi bir ürün veya hizmet sunmayacağı belirtildi:

Yeni alan adımız wwwftxeuropeeu’un, sizin de tespit ettiğiniz gibi, düzenleyicimiz CySEC tarafından onaylandığını lütfen unutmayın. Web sitesi yalnızca tüm FTX EU LTD müşterilerinin FIAT bakiyelerini talep edebilmeleri için kullanılacaktır. Bu web sitesi üzerinden herhangi bir hizmet ya da ürün sunulmayacaktır.

FTX EU, Avrupa Ekonomik Alanı ve Orta Doğu’daki kullanıcılara sunulmuş olsa da, kaç kullanıcının etkilendiği belli değil.

FTX EU

FTX EU Mart 2022’de kullanıma sunuldu ve küresel girişim Kasım ayında çöktü, bu nedenle sayıların büyük olması beklenmiyor.

FTX Japonya, etkilenen müşterilere halihazırda telafi yapmış olan bir başka iştiraktir. Şubat ayının sonlarında, yaklaşık 50 milyon dolar tutarında toplam fon çekilmesine izin verdi.

Kıbrıs düzenleyici kurumu, FTX Group ve bağlı 130 şirketinin (FTX EU dahil) 11 Kasım’da resmen iflas başvurusunda bulunmasından kısa bir süre önce, 9 Kasım’da FTX EU’dan faaliyetlerini askıya almasını istedi.

FTX Europe’un merkezi, faaliyet gösterdiği nispeten kısa süre boyunca İsviçre’deydi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

2022’de Dibi Doğru Tahmin Eden Analistten Önemli BTC Tahmini 

Sonraki Haber

BTC Fiyatı CME Bitcoin Vadeli İşlemlerinin Sona Ermesine Nasıl Tepki Verecek?

İlgili Haberler