Eski FTX Yöneticisi Dolandırıcılık Suçlamalarını Kabul Mu Etti?

Bitcoin Haber

Bloomberg’in Cuma günü bildirdiğine göre, iflas eden Bahamalar merkezli kripto para borsası FTXcom‘un eski yöneticilerinden Nishad Singh, şirketin geçtiğimiz Kasım ayındaki faaliyetlerine karıştığı için dolandırıcılık suçlamalarını kabul edebilir.

FTX’te Son Gelişme

Bloomberg tarafından aktarılan konuya aşina isimsiz kaynaklara göre, Singh’in davada Manhattan savcılarıyla bir anlaşma müzakere ettiği bildiriliyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun Singh’e FTX‘e karıştığı için ek suçlamalar yöneltmeyi düşündüğü bildiriliyor.

Singh, savcılarla yapılan anlaşmayı kabul ederek eski FTX CEO’su ve kurucusu Sam Bankman-Fried üzerinde ek baskı oluşturabilir. Bankman-Fried, iflas eden borsayla ilgili sekiz suçlamadan oluşan iddianameyi suçsuz bulmuştu.

SBF Ev Hapsinde

Bankman-Fried, kendisini dolandırıcılıkla suçlayan ABD’li yetkililerin talebi üzerine 12 Aralık’ta Bahamalar’da tutuklandı. Şu anda ailesinin Kaliforniya’daki ikametgahında ev hapsinde tutulan Bankman-Fried’in ilk duruşma tarihi 2 Ekim 2023 olarak belirlendi.

FTX’in kurucu ortağı Gary Wang ve FTX’in kardeş ticaret firması Alameda Research’ün eski CEO’su Caroline Ellison, firmanın çöküşüne karıştıkları için ilgili suçlamaları kabul ettiler.

Singh, 2017’de Alameda’ya katıldıktan sonra FTX’in eski mühendislik başkanıydı. Bahamalar’daki bir çatı katında ev arkadaşı olan Bankman-Fried ile yakın bir ilişkisi olduğu bildiriliyor.

Şu anda John J. Ray III tarafından yönetilen FTX iflas masasının dosyalarına göre Singh, Alameda Research’ten 543 milyon ABD Doları tutarında kişisel kredi aldı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Önemli Hafta

Sonraki Haber

Balinalar Bir Dizi Devasa Kripto Transferi Yaptı: XRP ve MATIC

İlgili Haberler