FTX Borsasının Çöküşü Sonrası Ortaya Çıkan Suçlamalar ve Hukuki Gelişmeler

Bitcoin Haber

2022’nin son çeyreğinde FTX borsasının çöküşü sonrası kripto para dünyası zor bir döneme girdi. FTX’in çöküşü, düzenleyicilerin dikkatini çeken önemli bir olay oldu. Diğer yandan, ABD’nin kripto para kuralları konusunda daha fazla anlayış kazanmasına neden oldu. Piyasalarda büyük ölçüde satışlar gerçekleşti.

FTX’e hizmet sunan bir hukuk firması, FTX’in iddia edilen dolandırıcılık faaliyetlerine yardımcı olmakla suçlandı. Ancak, hukuk firması Fenwick & West, tüm suçlamaları reddetti. Fenwick, avukatların müvekkillerinin yanlışlarına yardım etme ve komplo kurma sorumluluğu taşımayacağına dikkat çekti.

Davacılar, Fenwick’in Sam Bankman-Fried’in dolandırıcılık faaliyetlerini ilerletmek için hukuki hizmetleri kötüye kullandığını iddia etti. Bunun yanında, hukuk firmasının sunmuş olduğu hizmetlerin normalin üzerine çıktığı öne sürüldü.

FTX ile Fenwick arasındaki bağlantının oldukça derin olduğu belirtildi. Hukuk firmasının, iflas öncesi FTX’e regülasyon önerileri sunduğu ve çalışanlarından bazılarının FTX’e katıldığı iddia edildi. Buna rağmen, Fenwick, FTX’i temsil eden tek hukuk firması olmadığı için sorumluluk taşımadığını savundu.

Bu davaların ortaya çıkması, FTX borçlularının daha önce Hong Kong merkezli Salameda şirketinin eski çalışanlarına karşı dava açmasının ardından yaşandı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Altcoinlerde Durum Ne? Uniswap İşlem Hacminde Düşüş Var

Sonraki Haber

Altcoinler ve Bitcoin: Milyarder Tim Draper’dan Uyarılar ve Tavsiyeler

İlgili Haberler