FTX Borsası Eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın Davasında Yeni Gelişmeler

Bitcoin Haber

Kripto para dünyasını krize sürükleyen FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın dava süreci devam ediyor. Son ifadeler ışığında FTX’in, ünlülerin promosyonlarını gerçekleştirmeleri için yaklaşık 1,3 milyar dolar harcadığı belirlendi.

Eski FTX mühendislik direktörü Nishad Singh, tanık olarak ifade verdi ve şirketin ünlüler ve influencerlarla yaptığı anlaşmalar hakkında bilgi verdi. Ayrıca, influencerlara verilen para miktarının 1 milyar doların üzerinde olduğu ortaya çıktı. Şirketin, Miami Heat’in basketbol salonunun ismini FTX Arena olarak değiştirmek için yaptığı anlaşma da 135 milyon dolar değerindeydi.

Ünlü basketbolcu Steph Curry, Amerikan Futbolu oyuncusu Tom Brady, model Gisele Bundchen, aktör Larry David ve iş adamı Kevin O’Leary’ye yapılan ödemeler de dikkat çekti. Steph Curry’in FTX’ten 28 milyon dolar aldığı, O’Leary’nin ise 14 milyon dolarlık bir anlaşması olduğu belirtildi.

Nishad Singh, FTX’in eski CEO’su Bankman-Fried ve eski FTX yöneticisi Gary Wang ile yaptığı bir görüşmeyi de paylaştı. Bu görüşmede, K5 Global şirketine yapılan yatırımların ele alındığı belirtildi. Singh, FTX’in K5 Global’den 700 milyon doları geri almaya çalıştığını ve bu süreçte şirketi dava etmek zorunda kaldığını ifade etti.

Nishad Singh, Bankman-Fried’ın Alameda Research ile ilgili kararları nasıl aldığını da açıkladı. Ona göre, Bankman-Fried, kimin yetkili olduğuna bakmaksızın tüm kararları tek başına alıyordu. Bu iddiaların ardından, davada Bankman-Fried’ın suçlu bulunması durumunda ne kadar hapis cezası alacağı merak konusu oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

TRON (TRX) Coin: Fiyat Analizi ve Gelecek Beklentileri

Sonraki Haber

Kripto Para Analisti Altcoin Sherpa’dan Cosmos (ATOM) İçin “Uzak Durun” Uyarısı

İlgili Haberler