FTT Fiyatında Son Durum: FTX ve Binance Gelişmeleri 

İlayda Peker

Kripto para piyasasını devleri olarak görülen Binance ve FTX arasındaki deyim yerindeyse soğuk savaş devam ediyor. Son gelişmelere bakıldığında FTX borsasının yerele kripto para birimi FTT token fiyatında gözle görülür bir düşüş var ve bu da FTX’in mücadeleyi kaybeden taraf olduğunun düşünülmesine sebep oluyor. 

FTX Token Fiyatı 

Son 24 saat içinde %18 düşüş yaşadığı görülen FTT, son 1 haftada da %30 gibi bir geri çekilme kaydetti. Yazının kaleme alındığı sırada 18,24 dolardan işlem gören FTT, bir toparlanmadan önce 15,4 dolara kadar gerilemişti. FTT 9 Eylül 2021 tarihinde 85 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı ve şu anda bu seviyenin yaklaşık olarak yüzde 78 altında işlem görüyor. 

FTT coin fiyatının yanında aslında yaşanan gelişmeler de büyük önem taşıyor. Çinli medya muhabiri Colin Wu’nun açıklamalarına göre yaklaşık 44 milyon dolar değerinde 1,9 milyon FTT tokenı 12 saat önce Genesis OTC’den FTX’e aktarıldı. 

Binance Satışı Reddediyor 

Yapılan açıklamalara göre Binance satışı reddediyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao, 6 Kasım’da yaptığı duyuru ile olayın fitilini ateşlemişti. Bu, her ikisi de Sam Bankman-Fried tarafından kurulan FTX ve Alameda ile ilgili bir iflas spekülasyon dalgasına neden oldu. 

Buna ek olarak CZ yaptığı bir açıklamada piyasa koşulları ve likidite nedeniyle FTT tokenlerini boşaltmanın aylar alacağını söyledi ve 8 Kasım’da paylaştığı bir tweet’inde ise “Komik meme’ler, medya ve bazı insanlar bunu bir kavga olarak renklendirmeye çalıştı. Hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm ama enerjimi savaşmak değil inşa etmek için harcıyorum.” sözlerini kullandı. 

Bunların yanında Binance, 2019’da piyasaya sürüldüğünde FTX’e yatırım yaptı, ancak SBF tarafından kurulan borsa çok hızlı büyüdü. 2021’de Binance, 900 milyon dolarlık finansman turu sırasında FTX’ten ayrılmayı seçti. 

Ayrıca SBF, kripto para ekosisteminde iyi bir konumda olmak için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyicileri kazanması gerektiğini biliyor. Çok büyük bir siyasi bağışçı ve bu seçim döngüsünde kripto yanlısı Demokrat kampanyalara ve adaylara yaklaşık 40 milyon dolar vaat etti. 


Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance’in FTT Hamlesi Gündeme Bomba Gibi Düştü 

Sonraki Haber

Coinbase CEO’su Açıkladı: FTX ve FTT Yatırımları Var Mı? 

İlgili Haberler