BitMEX’te Sular Durulmuyor: Borsa CEO’su İstifa Etti

İlayda Peker

Amerika Birleşik Devletleri Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ile dünyanın en büyük kripto türev platformlarından biri olan BitMEX arasında yaşanan fiyaskonun ardından BitMEX’in üst yönetiminde büyük değişiklikler oluyor.

BitMEX’te Büyük Değişiklikler

8 Ekim’de yani bugün yayınlanan resmi duyuruya göre, BitMEX’i işleten şirketin tanınmış CEO’su Arthur Hayes istifa ediyor. Yapılan açıklamalarda Hayes’ın yerine şu anda 100x Group’ta Operasyon Direktörü olan Vivien Khoo’nun geçici CEO olarak görev alacağı ve ayrıca ek operasyonel sorumluluklar da üstleneceği belirtiliyor.

Bunlara ek olarak  Baş Teknoloji Sorumlusu Samuel Reed de istifa ettiği ve kurucu ortak Ben Delo’nın herhangi bir yönetici pozisyonunda olmayacağı ifade ediliyor. Ayrıca eski İş Geliştirme Başkanı Greg Dwyer da görevinden ayrılacağı yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Bunlara ek olarak, bahsi geçen değişikliklerin hemen uygulanacağı ve teknoloji ekibindeki üst düzey liderlerin platformun günlük yönetimine devam edeceği de belirtildi.

Öte yandan 100x Group Başkanı David Wong konuyla ilgili olarak, “Yönetici liderliğimizdeki bu değişiklikler, en yüksek standartları korurken BitMEX platformu aracılığıyla tüm müşterilerimiz için üstün yatırım fırsatları sunma işimize odaklanabileceğimiz anlamına geliyor. BitMEX Kullanıcı Doğrulama Programının tamamlanması da dahil olmak üzere 100x Grubunun büyümesine ve gelişmesine devam etmek için iyi bir konuma sahip olağanüstü bir üst düzey liderlik ekibimiz var. Bu bizim için her zamanki gibi bir iş ve tüm müşterilerimize sürekli destekleri için teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

BitMEX Olayı

BitMEX geçtiğimiz hafta CFTC tarafından kara para aklamaya uygun hizmet verme ve yasadışı bir platform işletme sebeplerinden suçlanmıştı ve hemen arkasından borsanın baş teknoloji sorumlusu Samuel Reed gözaltına alınmıştı.

Sonrasında kullanıcılar 50.000’in üzerinde Bitcoin’i (BTC) başka borsalara taşımayı tercih etmişti. Olayların ardından borsanın ne yapacağı konuşuluyordu. Yapılan son açıklamalar ise BitMEX’in yönetici kadrosundaki değişikliklerle yoluna devam etmek niyetinde olduğunu gösteriyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’in Gizemli Yaratıcısı İle İlgili Şaşırtıcı İddialar!

Sonraki Haber

DeFi’de Neler Oluyor: Tek Bir Günde %25 Kayıp!

İlgili Haberler