Floki Inu (FLOKI) Mücadeleye Devam Ediyor!

İlayda Peker

Dogecoin‘in (DOGE) rakibi Floki Inu (FLOKI), Londra’da “agresif” bir pazarlama kampanyası olarak adlandırdığı bir reklam çalışması yaptı ve şehrin tren istasyonlarının ve ünlü kırmızı otobüslerine reklamlar vermeye başladı.

Floki Inu Reklamları

Floki Inu, yeni kampanyasını Pazar günü bir blogda duyurdu ve “halkın kripto para biriminin” Pazartesi gününden itibaren şehrin yeraltı tren istasyonlarında, 100 otobüsün üzerinde ve 203 afişte reklam vermeye başlayacağını belirtti.

Aslında Londra Meclisi üyesi Sian Berry 2021’in sonlarında, şehrin demiryolu ve otobüs ağlarındaki tüm kripto para birimi reklamlarının yasaklanmasını talep etmişti. Floki’nin reklam hamlesi ise Berry’nin yasaklama isteğinin sonrasında geldi.  Kasım ayında Berry, kripto para birimlerini oyunla karşılaştıran bir tweet yayınladı ve kamu hizmetlerinin “riskli” durumların reklamını yapmaması gerektiğini ifade etti.

Bu hamlelerden sonra olumsuz bir tepki ile karşılaşan reklamlar, Birleşik Krallık Reklam ve Standartlar Kurumu (ASA) müdahalesi ile kaldırıldı. Ancak görünüşe göre Floki mücadeleden vazgeçmiyor.

Yeni Reklamlar

Bununla birlikte, Floki Inu’nun pazarlama direktör Sabre, yaptığı açıklamada, düzenleyici baskıya rağmen ekibin geri çekilme niyetinde olmadığını vurguladı:

Ekibimiz çığır açan projemizi halka duyurma hakkı için mücadele ettiğinden, bir anlamda bu ikinci Londra kampanyası Floki ve bir bütün olarak kripto endüstrisi için birinciden daha büyük bir kazanç. Bazıları reklamların tamamen yasaklanmasını istedi ve kripto karşıtı gündem karalama kampanyaları ve yanlış bilgilendirme yoluyla yoğun ve hızlı bir şekilde bununla hala karşılaşıyoruz. Floki Ekibi ne olursa olsun her zaman yanınızda olacak

Ocak ayının başlarında, ASA, kripto firmalarının Birleşik Krallık’taki reklamlarına yönelik bir dizi yasak getirmişti. Düzenleyici, yatırımın riskini belirtmediği için Crypto com’dan Bitcoin satın alma ve getiri ödülleri kazanma kolaylığını teşvik eden iki reklamı durdurdu.


Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Fidelity’den Bitcoin İle Emeklilik Hamlesi!

Sonraki Haber

Grayscale Yakında Dogecoin Müjdesini Verebilir Mi?

İlgili Haberler