Dogecoin Fiyat Analizi: DOGE’de Güncel Durum

İlayda Peker

Piyasa değeri bakımından en büyük meme token olan Dogecoin (DOGE) son 24 saat içinde stabil bir grafik çizdi ve 5 Nisan’dan bu yana nispete sabit bir çizgi üzerinde ilerliyor. DOGE güncel durumuna ve fiyat beklentilerine bir göz atalım…

Dogecoin Güncel Durum

19,3 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 11. kripto para konumunda bulunana Dogecoin, yazının kaleme alındığı an itibari ile de 0,14 dolardan işlem görüyor. DOGE 5 Nisan’da 0,17 dolara kadar ulaştı ancak sonrasında düşüş yaşayarak düz bir çizgide harekete geçti. DOGE dün 0,15 dolar bandında da bir reddedilme yaşadı.

Dogecoin fiyatını, Elon Musk’ın Twitter hamlesini etkilemesi bekleniyordu. Ancak görünüşe bu anlık gelişmeler artık DOGE fiyatını beklendiği gibi etkilemiyor. Eğer Musk, DOGE ile ilgili çok büyük bir açıklama yapmazsa da bundan sonra durumun bu şekilde ilerleyeceği düşünülüyor.

Aslında bu şaşırtıcı bir durum değil. Çünkü her ne kadar herhangi bir kripto para birimi ile ilgili çıkan ilk haber iyi ya da kötü şekilde fiyatları etkilese de sonrasında benzer haberler etkisini giderek yitiriyor.

DOGE Fiyat Beklentileri

Dogecoin şu anda tüm kripto para piyasası ile birlikte hareket ediyor ve bu da DOGE fiyatının bir nebze Bitcoin fiyatına bağlı olduğunu gösteriyor. Eğer piyasada yukarı yönlü bir hareket başlarsa DOGE için ilk direncin 15 ve ardından 0,17 dolar seviyeleri olacağı düşünülüyor. Çünkü DOGE hem 0,15 dolarda hem de 0,17 dolarda bir reddedilme yaşadı. 0,17 doların hacimli bir kırılımı bu seviyenin desteğe dönüşmesini sağlayabilir ve sonrasında ilk hedef 0,20 dolar olabilir.

Bunun yanında eğer piyasada yön yeniden aşağı dönerse DOGE, için 0,14 dolar destek görevi görebilir. 0,14 doların altında ise 0,11 doların ilk güçlü destek olduğu düşünülüyor. Ancak DOGE’de 0,1 doların kaybı çok daha büyük bir düşüşü beraberinde getirebilir.


Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) İçin Tahminler Neler?

Sonraki Haber

ETH Balinaları Shiba Inu Biriktirmeye Devam Ediyor

İlgili Haberler