Finans Yazarı: Şok Edici Bitcoin ve Hisse Senedi Çöküşü Geliyor! 

Bitcoin Haber

Yatırımcı ve finans yazarı Harry Dent, hem kripto hem de borsa hakkında büyük bir uyarıda bulundu.

Büyük Düşüş Mü Geliyor?

David Lin Report’a verdiği yeni bir röportajda Dent, yaklaşan bir çöküşün Bitcoin ve hisse senedi yatırımcılarını harap edeceğini ve BTC’nin küresel ekonominin geleceği olarak ortaya çıkmasının önünü açacağını söylüyor.

Dent, yaklaşan çöküşün muhtemelen Temmuz ayına kadar gerçekleşeceğini ve Bitcoin üzerindeki etkisinin, internetin ilk günlerinde Amazon’un dot-com çöküşünü yansıtacağını söylüyor. Ve duman dağıldıktan sonra Dent, BTC’nin bir anka kuşu gibi yükseleceğine inanıyor:

Çöküşten sonra insanlar Bitcoin’in tamamen saçmalık olduğunu söyleyecek. Büyük bir aldatmacaydı. Hayır – Amazon ve dot-com’ların yaptığı tam olarak buydu. Hatta çöküş bana bu balonun – bu kripto balonunun büyüklüğünün – bunun bir şaka olmadığını söylediğini daha da kanıtlayacak. Bu bir sonraki büyük şey. Dot com balonunu mükemmel bir şekilde yansıtıyor ve yankılıyor… Çöküş de aynı derecede kötü olmalı, %95 ila %96, Amazon ve dot-com’lar da böyle çökmüştü. Ve ardından Bitcoin on yıllar boyunca büyük bir patlama yaşayacak.

Dent’e göre, Bitcoin’in 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 $’a yükselmesi sadece bir başlangıçtı ve geleceği Y kuşağının yükselişiyle beslenecek:

Bu, ABD’li Y kuşağının harcama döngüsünde zirveye ulaşacağı 2030’lara kadar zirveye ulaşmayacak daha uzun bir patlamanın sadece bebek balonu… Ve bu sadece Bitcoin değil. Bitcoin burada sadece bir tür öncü. Blockchain tüm finansal hizmetleri yeniden yapılandırmanın bir yoludur. Temelde bir devrimdir, özellikle de finansal hizmetlerde… Bu bir servet devrimidir. Bu, blockchain teknolojisinin finansal hizmetlerde başlattığı bir devrimdir.

Bitcoin yazının kaleme alındığı sırada 28.000 dolardan işlem görüyor.

Temmuz’a Kadar!

Dent’in öngörüsünün ne zaman gerçekleşeceğine gelince, yaklaşan çöküşün Temmuz ayına kadar gerçekleşeceğini söylüyor.

Ayrıca Ethereum ve onun faydası konusunda da yükselişte olmasına rağmen Dent, Bitcoin’in altını çoktan geçtiğini ve büyüklüğü ve marka tanınırlığının pazar lideri olarak kalmasını sağlayacağını söylüyor:

Bitcoin’in dijital bir küresel ekonomi için standart haline geldiğini görüyorum. Geçmişte altın, daha az bilgi yoğun bir ekonomide bu parasal standarttı. Altın bu standart olamaz. Yeni ekonomi bu değil. Bitcoin yeni ekonomi ve bu standardı oluşturacak kadar büyük ve bu yüzden Bitcoin’in hayatta kalacağını düşünüyorum çünkü aksi takdirde ethereum Bitcoin’den çok daha faydalı şeyler yapıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano İlk Oracle Entegratörünü Aldı Ancak ADA Geri Çekildi

Sonraki Haber

Polygon’da Dikkat Çeken Büyüme: 2. Sıraya Yerleşti!

İlgili Haberler