Film Biletlerinden Emlak Alışverişine: Dogecoin Beklenenden Hızlı Mı Büyüyor?

İlayda Peker

Dogecoin, 2021 yılında artan bir benimsenme gördü. 2021 yılında DOGE fiyatındaki artışın yanı sıra Dogecoin’in farklı alanlarda da benimsendiğine şahit olduk. Dogecoin’in bir ödeme yönemi olarak kullanılması, kripto para birimini piyasada ciddi bir rekabetin içine de sokmuş oldu. Veriler, şu anda ödeme için Doge kabul eden işletmelerin sayısının son sekiz ayda %60’ın üzerinde arttığını gösteriyor.

AMC ve RedSwan’in Dogecoin Adımı

AMC CEO’su Adam Aron kısa süre önce topluluğa Dogecoin’in tiyatro zinciri tarafından bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesini isteyip istemediklerini soran online bir anket paylaştı. Anket, Aron’un Bitcoin’e ek olarak eğlence devinin yıl sonuna kadar Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin ödemelerini de kabul edeceğini açıklamasının ardından geldi.

Ankete katılımın kendi beklentilerinin ötesine geçtiğini ifade eden Aron, 4,2 milyondan fazla görüş ve 140.000 oy aldığını açıkladı. Oyların %77 gibi büyük bir çoğunluğu ise AMC’nin Dogecoin ödemelerini kabul etmesi yönündeydi. Bu sonucun arkasından CEO, Dogecoin’i nasıl bir ödeme yöntemi olarak kabul edecekleri üzerinde çalışmaya başladıklarını belirtti.

Dogecoin İşlem Ücretleri

Dogecoin’in bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesinin önündeki en büyük engelin yüksek işlem ücretleri olduğu ifade ediliyor. Kripto para piyasasında sözleri dikkate alınan bir isim olan Elon Musk da böyle düşünüyor.

Musk Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Dogecoin işlem ücretlerinin düşürülmesinin, sinema bileti ödemelerinin kabul edilmesi için önemli olduğunu dile getirdi.

Şu anda DOGE için ortalama işlem ücreti yaklaşık 0,5 dolar. Dogecoin’in popülaritesi göz önüne alındığında, kripto alanındaki en düşük işlem ücreti olmasa da, şaka coin’in oldukça düşük ücretlerini koruduğu görülüyor. Ancak “Dogefather” Elon Musk, kripto para birimi için son zamanlarda gerçekleşen tüm benimsenme işlemlerini kolaylaştırmak için DOGE’nin ücret oranının daha da düşmesi gerektiğine inanıyor.Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

El Salvadorluların Bitcoin Benimsemesine Farklı Bir Bakış Açısı

Sonraki Haber

İtalya’nın Önde Gelen Dijital Ödeme Ağından Dijital Euro Adımı

İlgili Haberler