ABD’nin Sinema Devi Ödeme Yöntemlerine ETH, LTC ve BCH’yi de Ekledi

İlayda Peker

AMC CEO’su Adam Aron Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, en büyük ABD sinema zincirinin Bitcoin’in (BTC) yanı sıra Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash’i (BCH) kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

Farklı Kriptolar Ekleniyor

Aron Ağustos ayında yaptığı ilk açıklamalarda firmasının öncelikle lider kripto para birimi Bitcoin ile ödemeleri kabul edeceğini açıklamış ve sonrasında diğer kripto para birimlerinin de ödeme yöntemi olarak ekleneceğini dile getirmişti.

Dolayısıyla Twitter’dan yapılan açıklamalar verilen bir sözün yerine getirilmesi olarak nitelendirildi. Yapılan açıklamalara göre bundan sonra müşteriler Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash‘i (BCH) de bilet satın almak için kullanabilecek.

AMC ve Kripto Para Birimleri

Leawood merkezli şirket, GameStop çılgınlığı sırasında bireysel yatırımcıların deyim yerindeyse sevgilisi haline geldikten sonra 2021’in başlarında hisse senedinin volatil hareketleri nedeniyle birçok kez manşetlerde yer aldı. AMC‘nin hisseleri 15 Eylül’de 46,84 dolardan kapandı. Hisse senedi, bugüne kadar yüzde 2,131 gibi büyük bir artış gösterdi.

Bunlara ek olarak AMC’nin kripto para birimlerini kabul etmeye başlaması bir yandan benimsenme açısında önemli bir adım olarak değerlendirilirken bir yandan da beklenen bir hamle olarak değerlendiriliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Milyarder Neden Kripto Para Yatırımı Yapmaya Başladığını Açıkladı!

Sonraki Haber

Büyük Miktarda Bitcoin Transferleri Başladı: Bunun Anlamı Ne?

İlgili Haberler