FED’in Faiz Artırımı Bitcoin’i Etkileyebilir Mi?

Bitcoin Haber

Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone, FED’in faiz artırımına devam edebileceğini ve bu durumun kripto para piyasasında yeni bir düşüşe neden olabileceğini belirtti. 19-20 Eylül tarihleri arasında planlanan FED faiz toplantısında çoğu analist, faiz artışının devam etmesi durumunda kripto para piyasasında satış baskısı oluşabileceğini öngördü.

FED Başkanı Jerome Powell, enflasyonun hedefin hala oldukça üzerinde olduğunu ve faiz artışının devam edebileceğini ifade etti. Bu durum Bitcoin ve diğer kripto paralar üzerinde düşüş baskısı oluşturabilir.

McGlone, enflasyonun küresel krizin bir sonraki aşamasına damgasını vuracağını ve FED’in parasal sıkılaştırma politikalarının ve faiz artırımlarının devam edebileceğini belirtti. Bitcoin’in son dönemlerde düşük performans göstermesi, borsada geniş çaplı bir gerilemenin erken uyarısı olabilir.

FED’in faiz artırımına devam etmesi durumunda, Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasasında yeni bir düşüş yaşanabileceği uyarısında bulundu. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Bu bilgiler yatırım tavsiyesi olarak kabul edilmemelidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Yatırımcılar BNB’den Sonra Domini (DOMI) ve Uniswap’ı Mı İnceliyor? 

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasasında Düşüşe Rağmen Yükselen Altcoin: Trust Wallet Token

İlgili Haberler