Gerçek Direnç Hangi Seviyede: 10.000 Dolar Mı, 10.500 Dolar Mı?

İlayda Peker

Bitcoin bugün 10.000 dolarlık seviyede yeniden bir red ile karşılaştıktan sonra 9.000 dolar bandındaki konsolidasyon aşamasına geri döndü. Ancak bu konsolidasyonun bir boğa piyasası başlatıp başlatmayacağı henüz belli değil.

Öte yandan şu anda görülen hacim ile Bitcoin’in 2019 Haziran ayında 7.000 dolardan 13.800 dolara yükselmesinden önce görülen hacim arasında bazı benzerlikler olsa da bazı analistler yakın zamanda Bitcoin’in (BTC) bir boğa piyasasına başlamasının önünde birçok engel olduğunu ifade ediyor.

Önemli Direnç: 10.500 Dolar

Bitcoin fiyatı şu an için günlük düşük seviyelerin üzerinde seyrediyor. Ancak lider kripto para birimi çok uzun süredir bir düşüş ya da artış trendi sergilemeden yoluna devam ediyor. Mevcut fiyat seviyesi etrafındaki uzun süredir devam eden konsolidasyon aşaması, piyasa yapısını güçlendirme açısından çok güçlü olamadı. Yine de piyasanın popüler analistlerinden “SalsaTekila”, 10.000 dolarlık direncin gücünü kaybetmeye başlayabileceğini düşünüyor. Analist konuyla ilgili açıklamalarında, “Bu uzun konsolidasyon sürecinden sonra 10.000 doların güçlü bir direnç olduğunu düşünmüyorum. Eğer bu seviye aşılırsa güçlü direncin 10.500 dolarda olacağına inanıyorum.” ifadelerini kullanıyor.

Bunun yanında eğer 10.000 dolarlık direnç kırılamazsa BTC’nin yakın zamanda bir düşüş trendine girebileceği de ifade ediliyor.

Düşüş İhtimali

SalsaTekila’nın aksine bazı analistler bu konsolidasyon sürecinin 7.000 dolara doğru bir düşüş başlatacağına inanıyor. Çünkü Bitcoin hacim verilerine göre gelecek tahminlerinin düşüş yönlü şekillendiği düşünülüyor.

Ancak bununla birlikte eğer Bitcoin işlem hacmi artmaya başlarsa fiyat da buna bağlı olarak bir artışa geçebilir ve büyük bir ralli başlayabilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Coinbase Listelenmesi 7 Kriptoya Büyük Artış Getirdi

Sonraki Haber

Balinalar Durmuyor: 1.3 Milyar Dolarlık İşlem Gerçekleşti

İlgili Haberler