FED’in Dijital Para Birimi Çıkarıp Çıkarmayacağına İlişkin Karar Uzakta

Bitcoin Haber

FED Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Barr, merkez bankasının kendi dijital para birimi çıkarıp çıkarmayacağına ilişkin bir kararın henüz çok uzakta olduğunu belirtti. Barr, Washington’dan destek gelmediği sürece merkez bankası dijital para birimi (CBDC) geliştirme konusunda herhangi bir adım atılmayacağını ifade etti. Ayrıca, FED’in harekete geçebilmesi için ABD Başkanı’nın açık desteği ve Kongre’nin yasama yetkisi gerektiğini belirtti.

Barr, FED’in para politikaları ve bir sonraki faiz kararına ilişkin herhangi bir demeç vermedi. Kripto para düzenlemelerine ilişkin çalışmaların hızlandığı birçok ülkede, merkez bankası dijital para birimleri önemli bir tartışma konusu haline geldi.

Bazı ülkelerin merkez bankaları, kendi dijital para birimlerini geliştirmek için çalışmalara başladı. Son dönemlerde CBDC’lere yönelik birçok önemli gelişme yaşandı. Ülkelerin CBDC politikaları da önemli ölçüde değişiklik gösterdi.

FED’in kendi CBDC’sini çıkarma konusunda henüz somut bir adım atmadığı belirtildi. FED’in bu konuda harekete geçebilmesi için Washington’dan destek beklediği ifade edildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Chicago Fed Araştırması: Kripto Paralar için Goldilocks Bölgesine İlerleniyor

Sonraki Haber

Polygon (MATIC) Fiyatı Düşüşte: Yılın En Düşük Seviyesine mi Yaklaşıyor?

İlgili Haberler