Büyük Borsa, Dünyaca Ünlü Müzik Festivali Tomorrowland İle Ortaklık Kurdu!

İlayda Peker

Küresel kripto para borsası FTX‘in Avrupa kolu, popüler elektronik müzik festivaline blockchain ve Web 3.0 uygulamalarını getirme hedefiyle Perşembe günü Tomorrowland ile bir ortaklık duyurdu.

Tomorrowland ve FTX

Yapılan açıklamalara göre Tomorrowland ve FTX, sanat, müzik, bilet, kripto ödemeleri ve metaverse etkinlikleri için non fungible token (NFT’ler) gibi Web 3.0 uygulamalarının kullanım durumlarını araştıracaklar.

Öte yandan 19 Mart’ta başlayacak olan Tomorrowland Kış festivali, katılımcılar için FTX tarafından The Quest adlı bir NFT hunting etkinliğini de içerecek.

Ayrıca Tomorrowland’in her yıl düzenlenen yaz festivaline 400.000’den fazla kişi katılıyor ve bu da etkinliği dünyanın en büyük müzik festivallerinden biri haline getiriyor.

Perşembe günü yapılan basın açıklamasına göre, etkinlikte biletler kripto para birimleri ile alınabilecek ve Tomorrowland ile ilgili dijital varlıklar piyasaya sürülecek. Ek olarak FTX CEO’su Sam Bankman-Fried konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Kripto, müzik ve etkinliklerin sürekli olarak harmanlandığını görmek heyecan verici. Ayrıca topluluk, erişilebilirlik, şeffaflık ve sürdürülebilirliğin daha iyi bir yarın için önde gelen faktörler olduğuna dair ortak inancımızla aynı hizadayız” sözlerini kullandı.

Etkinlik ve Ortaklıkla İlgili Detaylar

Yapılan açıklamalara göre her gün 250 kazanan “özel etkinlikler” ile ödüllendirilecek. Tomorrowland’i kuran Belçikalı kardeşlerden biri olan Michiel Beers, ortaklığın festivalin değerlerine doğal olarak uygun olduğunu söyledi.

Beers konuyla ilgili açıklamalarında, “İlk günden beri, yaratıcılık ve yeniliğin sınırlarını zorlamaktan asla vazgeçmemek, küresel topluluğumuz için en eşsiz deneyimleri ve önemli anları yaratmak Tomorrowland’in DNA’sında var.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak ortaklık, geçen yıl başlayan ve kripto borsasının sponsorluk anlaşmalarına milyonlar harcadığını gösteren önemli bir girişimin başka bir kilometre taşını işaret ediyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Türkiye Ekonomi Bakanı Bu Meme Token’ın Topluluğuyla Görüştü!

Sonraki Haber

İsrail Merkez Bankasından Kripto Para Kararı!

İlgili Haberler