Fed’in Bej Kitabı Yayınlandı: Ekonomi ve Kripto Para Piyasası Üzerine Etkileri

Bitcoin Haber

ABD Merkez Bankası (Fed), ekonomiye dair güncel durumu gösteren Bej Kitap’ı yayınladı. Kitap, çoğu bölgede Temmuz ve Ağustos aylarında ekonomik büyümenin mütevazı olduğunu, tüketici harcamalarının pandemi sonrası tatil amaçlı seyahat talebinin artmasıyla beklenenden daha güçlü olduğunu belirtti. Ancak, zorunlu olmayan ürünlerdeki harcamaların yavaşladığına dikkat çekildi. Ayrıca, tüketicilerin tasarruflarını tükettiği ve borçlanmaya başladığı belirtildi.

Yeni otomobil satışlarının birçok bölgede arttığı, ancak bu durumun daha çok stok mevcudiyeti artışıyla ilgili olduğu ifade edildi. İmalat sektöründe tedarik zinciri gecikmelerinin iyileştiği ve siparişlerin daha iyi karşılanabildiği belirtildi. Ücret artışlarının yakın zamanda geniş ölçüde yavaşlayacağı düşünülüyor.

Fiyat artışlarının genel olarak yavaşladığı ve istihdam artışının ülke genelinde zayıf kaldığı belirtildi. Bu durumlar, Fed’in doğru yolda olduğunu gösterirken, kripto para yatırımcılarına umut veriyor. Ancak BTC fiyatı 26.000 doları aştı fakat bu seviyede kalıcı olamadı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) İçin ETF Başvurusu: Altcoin Kralı Piyasadan Sıyrılacak mı?

Sonraki Haber

Sandbox Fiyatının Sabit Kalması ve Balina Yatırımcıların Etkisi

İlgili Haberler