Fed ve Erdoğan’ın Açıklamaları Kripto Para Piyasalarını Nasıl Etkiledi?

Bitcoin Haber

Kripto para piyasaları yatay bir seyir izlerken, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (Fed) ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları dikkat çekti. Fed üyesi Harker, enflasyon verisinin iyi olmadığını, akaryakıt fiyatlarındaki artışın jeopolitik riskler nedeniyle devam edebileceğini belirtti. Bu durumun enflasyonun daha da yükselmesine neden olabileceği ifade edildi.

Harker, faiz artışlarının tam olarak hissedilmesinin zaman alacağını, işgücü piyasasının daha iyi dengeleneceğini ve enflasyonun bu yıl istikrarlı bir şekilde düşeceğini öngördü. Ayrıca, toplu işten çıkarmalar beklediğini ve bu durumun, eğer gerçekleşirse, Fed üzerindeki baskıyı hafifletebileceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Filistin bölgesindeki çatışmalara ve Türkiye’nin düşürülen SİHA’sına dikkat çekti. Erdoğan, ABD ile güvenlik sorunu olduğunu ve ABD’nin Türkiye’nin SİHA’sını düşürdüğünü belirtti. Bu açıklamanın USDTRY paritesi üzerinde önemli etkileri olabileceği ifade edildi.

Öte yandan, kripto para piyasaları bu açıklamaların ardından genel olarak olumlu bir seyir izledi. Kripto paraların yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığına dikkat çekilirken, yatırımcıların kendi araştırmaları doğrultusunda işlem yapmaları önerildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ADA Coin’de Üçlü Dip Formasyonu: Yükselişin Sinyalleri Mi?

Sonraki Haber

Fransız İhtiyati Denetleme ve Çözüm Otoritesi’nin DeFi Sektörüne Yönelik Önerileri

İlgili Haberler