Fed Toplantısı ve Tutanakları Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiliyor?

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatı 26.640 dolar seviyesinde bulunuyor ve önemli bir destek seviyesini kaybetti. Fed toplantısında Powell’ın sert duruşu ve ardından gelen veriler, faiz artışı olabileceğine dair beklentileri güçlendirdi. Bitcoin madencileri, üretici fiyat endeksi yüksek olduğu için satışa geçti ve bu durum Bitcoin fiyatının 26.800 dolarlık desteği kaybetmesine yol açtı.

Fed’in 1 Kasım toplantısında alacağı kararın faizlerin 25bp artacağı yönünde olabileceği düşünülüyor. FedWatch’a göre de beklentiler bu yönde oluşmuş durumda. FOMC tutanakları, Fed’in politika değişikliklerine veya daha fazla sıkılaşma ihtimaline dair sinyaller içeriyor.

Fed tutanaklarına göre, katılımcıların çoğu ekonominin geleceğinin belirsiz olduğunu düşünüyor. Enflasyonun kabul edilemez derecede yüksek olduğunu düşünen katılımcılar, baskının azaldığına dair daha fazla kanıt gerektiğini belirtiyorlar. Katılımcılar, işgücü piyasasının gevşemesi ve ekonomik dengenin sağlanabilmesi için büyümenin trendin altında kalmasını gerektiğini düşünüyorlar.

Birçok katılımcı, ek sıkılaştırmanın kapsamının dikkatli belirlenmesi gerektiğini düşünüyor. Katılımcılar, faizin zirvede veya yakın olduğu için, artıştan ziyade ne kadar kısıtlı kalınacağına odaklanılması gerektiğini belirtiyorlar. Tutanaklarda faiz tavanına ilişkin net bir görünüm sunulmuyor ve bu durum kripto paralar için negatif kabul edilebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Varlıklar İçin ABD’den Yeni Muhasebe Kuralı: Şirketler İçin Yeni Dönem Başlıyor

Sonraki Haber

Bitcoin ve Ethereum’daki Düşüşün Sinyalleri: Uzman Tahminlerine Göre Kripto Para Piyasası Ne Yönde?

İlgili Haberler