FED Kayıpları Kontrol Altına Almaya Çalışırken Signature Bank’da Son Durum

Bitcoin Haber

Signature Bank Federal düzenleyiciler tarafından kapatılan bir sonraki banka oldu. Düzenleyiciler, sistemik riski gerekçe göstererek kripto odaklı bankayı kapattı.

Signature Bank Kapatıldı

Federal Rezerv, 12 Mart’ta yayınlanan bir basın açıklamasında açıklandığı üzere Signature Bank’ı kapattı. Düzenleyiciler, kripto odaklı bankanın yarattığı sistemik risklerden endişe duyduklarını belirtti. FDIC, bankanın tüm mevduat sahiplerini bir bütün haline getirecek.

Silicon Valley Bank‘ın kapatılmasıyla birlikte ABD’de bir banka daha kapanmış oldu ve bu durum pek çok ülkede korku yarattı. Kararla ilgili olarak yetkililer, bunun ülke ekonomisini korumaya yönelik bir teklif olduğunu söyledi:

Bugün bankacılık sistemimize yönelik kamu güvenini güçlendirmek suretiyle ABD ekonomisini korumak için kararlı adımlar atıyoruz. Bu adım, ABD bankacılık sisteminin güçlü ve sürdürülebilir ekonomik büyümeyi teşvik edecek şekilde mevduatları koruma ve hane halkları ile işletmelere krediye erişim sağlama gibi hayati rollerini yerine getirmeye devam etmesini sağlayacaktır.

Silicon Valley Bank’ın kapatılmasının potansiyel etkileri konusunda süregelen pek çok tartışma var; bunların başında da teknoloji startup sahnesi üzerindeki etkileri geliyor. Düzenleyiciler, 2008 resesyonunun ardından alınan önlemlerin büyük ölçekli bir krizi önlemek için yeterli olduğundan emin görünüyor.

Signature Bank ve Kriptolar

Signature Bank, kargaşa içindeki bir başka büyük kripto bağlantılı banka olan Silvergate’in ardından ülkedeki en büyük kripto bankalarından biridir. Piyasalar, yıl boyunca bir miktar büyümeyi geri çekmeden önce kırmızı görerek aynı şekilde yanıt verdi.

Silicon Valley Bank ve Silvergate ile ilgili tartışmalar son günlerde manşetlerden düşmüyor. Analistler, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın söylediklerine dikkat etti ve Yellen, Silicon Valley Bank’ın bir kurtarma paketi almayacağını doğruladı. Odak noktası mevduat sahiplerini korumak.

Silvergate ayrıca tüm mevduatları tamamen geri ödemek için varlıklarını gönüllü olarak tasfiye ederek kapanmaya karar verdi. Ayrıca, Bitcoin ile teminatlandırılmış ABD doları kredileri aracılığıyla sermayeye güvenli, kurumsal düzeyde erişim sunan bir platform olan Silvergate Exchange Network’ü (SEN) de durduruyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Cardano (ADA) Fiyat Rallisi Önemli Bir Noktaya Ulaştı!

Sonraki Haber

Nissan, 4 Yeni Web3 Markası İçin Başvuruda Bulundu

İlgili Haberler