Fed Başkanı’nın Açıklamaları Kripto Para Piyasasını hareketlendirdi

Bitcoin Haber

Fed Başkanı Powell’ın yapacağı açıklamaların ardından, Bitcoin fiyatı 28.800 doları zorluyordu. Altcoinler ise BTC‘nin kararsız seyrinden büyük ölçüde etkileniyor. Powell’ın konuşması, piyasa ortamındaki anormal durumlar ve ABD on yıllık tahvil getirilerinin 2007’den bu yana en yüksek seviyede olması nedeniyle merakla bekleniyor.

Varlık yönetimi uzmanı Larry Lepard, tahvil piyasasındaki durumun devam etmesine izin verilemeyeceğini, Powell’ın ABD tahvil piyasasında büyük bir ralliye neden olacak bir açıklama yapabileceğini belirtti. FedWatch verilerine göre, faizlerin sabit bırakılma olasılığı %88.

Ekonomist Mohamed El-Erian, Fed’in mesajının “işimiz bitti” şeklinde olacağını, faizlerin daha fazla yükselmemesi gerektiğini ifade etti. Kripto para analisti Crypto Tony, Bitcoin’in 29.000 doları aşmasının önemli bir güç işareti olacağını belirtti.

Powell’ın yapacağı açıklamaların, kripto para piyasasında çarpan etkisi oluşturabileceği düşünülüyor. Eğer Powell, tahvil getirilerinin zirveye ulaştığı bu dönemde güvercin açıklamalar yaparsa, bu durum kripto para yatırımcıları için pozitif bir gelişme olabilir.

Sonuç olarak, Fed’in gevşemesi ve ETF onaylarının arifesinde olması, kripto para yatırımcıları için son derece olumlu bir gelişme olabilir. Ancak, faizlerin artışı ve tahvil iskontolarının durumu, Powell’ın ve yatırımcıların üzerinde düşünmesi gereken sorunlar olarak karşımıza çıkıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Injective (INJ) Coin: Yeni Yükseliş Sinyali ve Fiyat Tahmini

Sonraki Haber

Shiba Inu’nun Geleceği: SHIB 0,01 Dolar Olacak Mı?

İlgili Haberler