Fed Başkanı Powell’ın Konuşması ve Kripto Paraları Bekleyenler

Bitcoin Haber

Fed Başkanı Powell’ın bir toplantıda konuşma yapacağı duyuruldu. Bu konuşmanın kripto para piyasaları için önemli olabileceği düşünülüyor. Ancak Powell’ın yapacağı konuşma, eğitimcilerin ve öğretmenlerin katılacağı bir Town Hall toplantısı olacağı için ekonomiye dair çok net mesajlar vermesi beklenmiyor. Dolayısıyla, yatırımcıların bu konuda çok fazla beklenti içinde olmaması gerektiği belirtiliyor.

Federal Rezerv Kurulu Başkanı Powell’ın toplantıda yapacağı açılış konuşması, ülke çapında eğitimcilerle bir araya geleceği bir etkinlik olacak ve konuşma yaklaşık bir saat sürecek. Bu toplantı geniş katılımlı bir etkinlik olacak ve Powell, yüz yüze ve sanal katılımcılardan gelecek soruları yanıtlayacak.

Diğer yandan, Bitcoin fiyatının 27.000 doları korumak için mücadele ettiği ve 27.300 dolar destek olarak korunmadığı sürece Bitcoin’in önceki başarısız demelerden biri olan düşüş hissinden kurtulamayacağı belirtiliyor. Ayrıca, açık faizlerin yüz milyonlarca dolar arttığı ve Bitcoin’in aniden düştüğü, pozisyonların kapandığı belirtiliyor.

Bu hafta gelecek makro verilerin önemli olduğu belirtiliyor. Özellikle Çekirdek Kişisel Tüketim Giderleri verisi için beklentinin %3,9 olduğu ve bu verinin Fed için gayri resmi enflasyon göstergesi olduğu belirtiliyor. Bu verinin beklenenden yüksek çıkması durumunda piyasalarda ciddi düşüşler yaşanabileceği belirtiliyor.

Son olarak önümüzdeki 7 gün boyunca istihdam ve ücretlere, ücret artışlarına dair çok net verilerin geleceği ve bu verilerin 1 Kasım toplantısının beklentisini oluşturacağı söyleniyor. Bu durumun kripto paraların yönünü etkileyebileceği belirtiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in Fiyatı Ne Olacak? İki Kripto Para Analistinin Eylül Tahminleri Başarısız Oldu

Sonraki Haber

Coinbase ve Kripto Girişimcileri, Washington’da Kripto Düzenlemeleri İçin Mücadele Ediyor

İlgili Haberler