Fed Başkanı Powell, Stablecoin’lerin Finansta Rol Oynayabileceğini Söyledi

Bitcoin Haber

Elde edilen son bilgilere göre Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell Salı günü Kongre’deki bir oturumda yaptığı açıklamada, uygun düzenlemelerin yapılması halinde stablecoinlerin ABD finansal hizmetler sektöründe bir yeri olabileceğini söyledi.

Stablecoin’ler Rol Oynayabilir

Powell hemen her zaman olduğu gibi yaptığı son açıklamalar ile yine kripto para sektöründe adından bahsettirdi. Diğer konuların yanı sıra bu sefer stablecoin açıklamasının da dikkat çektiği görülüyor.

Powell, Senato Bankacılık Komitesi’ne sunduğu altı aylık raporunda “İnovasyonu engellemek istemiyoruz” dedi ve ekledi:

 Düzenlemelerin, sadece yerleşiklerin lehine olacak şekilde inovasyonu engellemesini istemiyoruz ve bu tür şeyler planlıyoruz.

Bunlara ek olarak Powell, “Yaptığımız şey, denetlediğimiz ve düzenlediğimiz düzenlenmiş finansal kurumların tüm kripto alanıyla ve etkileşime girme şekillerine büyük özen gösterdiklerinden ve bize önceden bildirimde bulunduklarından emin olmaktır” sözlerini kullandı.

“Aynı Faaliyet, Aynı Düzenleme”

Powell ayrıca merkez bankasının “aynı faaliyet, aynı düzenleme” ilkesini yineledi. Açıklamalarında ise  “İnsanlar para piyasası fonuna benzeyen bir şeyle uğraştıklarında, bunun para piyasası fonu veya banka mevduatı ile aynı düzenlemeye sahip olduğunu varsayacaklar ve bu nedenle sabit paraların bu açıdan biraz ilgiye ihtiyacı var” sözlerini kullandı.

Ocak ayında, ABD Başkanı Joe Biden’ın yönetimindeki dört üst düzey yetkili, Kongre’ye kripto para piyasasını düzenleme çabalarını artırma çağrısında bulundu.

Blockchain Derneği Baş Politika Sorumlusu Jake Chervinsky geçen ay yaptığı açıklamada, kripto şirketlerine karşı davalar açan ve düzenleyici eylemlerde bulunan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun değil, Kongre’nin nihayetinde ülkedeki kripto endüstrisini yönetecek yasaları belirleyeceğini söyledi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Paralar Karışık Sinyaller Veriyor! BTC, ETH ve Diğerleri

Sonraki Haber

Anket: Büyük Çoğunluk Hala Bu Kripto Uygulamalarına Güveniyor! 

İlgili Haberler