FarmVille Yaratıcısından NFT Adımı!

İlayda Peker

FarmVille ve CSR Racing serileriyle tanınan San Francisco merkezli oyun geliştiricisi Zynga, bu yıl ilk blockchain ve NFT tabanlı oyunlarını piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu.

Oyun Şirketinden NFT Hamlesi

Milyar dolarlık oyun stüdyosu, geçen yıl 30 yıllık tecrübesi bulunan Matt Wolf’u şirketin gelişen endüstrideki sorumluluğunu yönlendirmek üzere Blockchain Gaming Başkan Yardımcısı olarak atadıktan sonra kripto dünyasına ilk adımını atmış oldu.

Zynga ayrıca mevcut blockchain oyun ekibini bu yılın sonuna kadar 15 çalışandan 100’e çıkarmayı planladığını duyurdu. Şirket yakında, 2023’ün ilk çeyreğinde kapanması planlanan 12.7 milyar dolarlık bir satın alma hamlesini kamuya açıklayan Grand Theft Auto’nun yayıncısı olan dev video oyunu Take-Two Interactive çatısı altına da girebilir.

Firmanın Axios ile NFT tabanlı oyun planları hakkında konuşan Wolf, FarmVille gibi mevcut oyunlara hemen NFT eklemeye başlamak mantıklı olmadığı için, gelecek blok zinciri tabanlı oyunların yepyeni alanlar olacağını ifade etti.

Buna ek olarak Wolf kullanıcılar yeni oyunların, oyuncuların gangster rolünü üstlendiği ve suç ailelerini kurmaya çalıştığı, şu an için faaliyette olmayan bir sosyal medya oyunu Mafia Wars gibi olmasını bekleyebilirler.

Zynga’dan Blockchain Adımları

Zynga, blockchain tabanlı oyun sektöründe diğer birçok geleneksel oyun şirketinden daha agresif adımlar atıyor. Bu noktada her ne kadar oyun firmalarının çeşitli tereddütleri olsa da bazı firmalar bu alanda ilkler arasında yer almak için adeta rekabet ediyor.

Bunlara ek olarak oyuncular, oyun platformlarına NFT’leri entegre eden bazı şirketlerin, daha fazla para için bunu yaptığını ifade ediyor.

Buna ek olarak Wolf, şirketin oyun geliştiricilerinin her zaman herhangi bir NFT planına katılma ya da bu planlardan vazgeçme hakkının saklı olduğunu dile getirdi. Dolayısıyla Zynga bu şekilde kullanıcılarından gelebilecek tepkileri bir nebze olsun azaltmak istiyor gibi görünüyor.

Öte yandan eleştirilere rağmen Wolf, NFT’leri ve blok zinciri teknolojisini, oyuncular için yeni ve daha gerçekçi değer, mülkiyet ve servet yaratma biçimleri yaratan tokenize sistemlerle Zynga’nın evrimindeki bir sonraki adım olarak görüyor.Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Cardano (ADA) Önemli Bir Dönüm Noktasını Geride Bıraktı

Sonraki Haber

DAO Tarafından Yönetilen İlk GameFi Metaverse: BattleVerse

İlgili Haberler