Faiz Duraklaması Beklentisi Bitcoin’in Yükselişini Güçlendiriyor

Bitcoin Haber

Bitcoin, Ağustos ayı ABD Tüketici Fiyat Endeksi verilerinin ılımlı tüketici fiyat artışı göstermesi sonrasında 13 ve 14 Eylül tarihlerinde değer kazandı. Yatırımcıların büyük çoğunluğu mevcut faiz oranı hedef aralığını koruma eğiliminde olduğundan, bu durum, 20 Eylül’deki FOMC toplantısında Federal Rezerv’in (Fed) faiz oranlarında bir duraklama ihtimalini güçlendirdi.

Bitcoin’in değeri, Fed’in Eylül ayında olası bir faiz duraklaması beklentisiyle 26,4 bin doların üzerine çıktı. Fiyat hareketi, 50-EMA’nın (üstel hareketli ortalama) 26,48 bin doların üzerinde bulunuyordu. Ancak satıcılar, fiyatın 26,48 bin doların ve 50-EMA’nın altına düşebileceği ihtimalinden yararlanabilirler.

RSI aşırı alım bölgesinde reddedildi ancak hala üst aralıkta bulunuyordu, bu da satın alma baskısının hafifçe azaldığını gösterebilir. CMF, sermaye girişlerinde iyileşme gösterdi.

11 Eylül’deki 7,5 milyar dolardan 8 milyar dolara yükselen açık faiz oranları, Bitcoin’e olan talebin arttığını gösteriyor. Ancak, kümülatif hacim deltası (CVD) spotu yalnızca 13 Eylül’den itibaren iyileşme gösterdi. Bu durum, piyasa kaldıracının boğaların lehine döndüğü anlamına gelebilir.

Sonuç olarak, açık faiz oranları ve Bitcoin’e olan talep artarken, CVD spotunda 13 Eylül’den itibaren iyileşme görüldü. Ancak, fonlama faizlerindeki volatilite, Bitcoin’in önemli yükselişlerini sınırlayabilir ve fiyatın orta aralığa geri dönebileceği belirtiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

1 Doların Altında İşlem Gören Üç Kripto Para: XRP, ADA, VET

Sonraki Haber

Bitcoin için Yeni Hedef 250.000 Dolar! Halving Sonrası Beklentisi Artıyor

İlgili Haberler