Eylül Ayı Kripto Para Piyasaları ve XRP Coin Değerlendirmesi

Bitcoin Haber

Eylül ayının kripto para piyasaları için genellikle iyi geçmediği ve bu durumun BTC için de geçerli olduğu belirtiliyor. Özellikle XRP Coin’in Eylül ayı değerlendirmesi dikkat çekiyor. On-chain veri araştırma firması Kaiko’nun belirttiğine göre, Ripple fiyatı, işlem hacmindeki artışa rağmen Ağustos ayındaki kazançlarını çoğunlukla kaybetti. ABD Yargıcı Analisa Torres’in Ripple’ın XRP tokenını halka açık borsalarda satarak federal menkul kıymetler yasasını ihlal etmediğine karar vermesinin ardından tokenın değeri Temmuz ayında 0,93 dolara kadar yükselmişti.

Bu kararın alınmasının ardından XRP’nin değeri %70’in üzerinde artış gösterirken, Binance Coin’in piyasa değerine göre en büyük 4 kripto para arasından ayrılmasına neden oldu. Ancak XRP’nin fiyatı Temmuz ayında 0,70 dolardan kapandı ve Ağustos ayı boyunca düşüş gösterdi.

XRP, geçtiğimiz birkaç hafta içinde yaşanan değer düşüşüne rağmen 1 Eylül’de işlem hacminde 7 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. 1 Eylül’de bu token sayısı Şubat başından bu yana en yüksek seviye olan 4,8 milyar XRP’ye ulaştı. Bu durum, önceki ay yaşanan fiyat düşüşünün ardından XRP’ye olan ilginin yeniden arttığını gösteriyor olabilir.

Diğer taraftan, XRP balinaları yaz durgunluğu sona erdiğinde bir fiyat rallisi beklentisiyle birikime başlamış olabilir. Santiment verileri, geçen hafta 100.000 ve 1 milyon doların üzerindeki balina işlemlerinin günlük sayısında bir artış olduğunu ortaya koydu.

Son olarak, yükseliş senaryosunun geçerli hale gelmesi için 0,51 dolar üzerinde kapanışlarla fiyatın 0,63 bölgesini hedeflemesi gerektiği belirtiliyor. Düşüş sürerse 0,42 dolara kadar fiyatın indiğini görebiliriz.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Solana Coin’de Kritik Gelişmeler ve Eylül Ayı Tahminleri

Sonraki Haber

Çin Mahkemesi, Kripto Para İle İlgili Sözleşmeyi Geçersiz Saydı

İlgili Haberler