Eylül Ayı Kripto Para Borsalarının Hacmi 2023’ün En Düşük Seviyesine İndi

Bitcoin Haber

Eylül ayında kripto endüstrisinde pek çok önemli gelişme yaşanmasına rağmen kripto para borsalarında kaydedilen aylık hacim, 2023 yılında görülen en düşük seviyelere indi. The Block verilerine göre, Eylül ayında kripto para borsalarında kaydedilen toplam hacim 304,46 milyar dolar oldu.

Son haftalarda gerçekleşen birçok kritik gelişme, kripto varlık piyasalarında büyük bir hareketlilik yaratmadı. FED’in politika faizini sabit bırakmasının ardından kripto varlık piyasalarında herhangi bir keskin hareketlilik görülmedi. Eylül ayında piyasa oldukça düşük bir volatilitede seyretti.

Bu durum, işlem hacimlerinde de önemli bir düşüşe neden oldu. Kripto para borsalarında kaydedilen toplam hacimde 2023 yılının başlarından bu yana çarpıcı düşüşler görüldü.

The Block verilerine göre, Eylül ayında kripto para borsalarının toplam hacmi, 2023 yılının en düşük seviyesi olan 304,46 milyar dolara indi. Bu sayı, Ağustos ayında yaklaşık 423 milyar dolar seviyelerindeydi.

Eylül ayında borsaların toplam hacmi 304,46 milyar dolar iken, 2023 yılının Mart ayında bu rakam yaklaşık 960 milyar dolardı. Borsaların aylık hacmi, Eylül ayında 304,46 milyar dolar ile 2023 yılının en düşük seviyelerine gerilerken, toplam hacmin %40’ından fazlası Binance‘de kaydedildi. Bu durum, Binance’in global ölçekteki en büyük kripto para borsası konumunu sürdürdüğünü gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ABD Dolarını 10 Yılda Geride Bıraktı

Sonraki Haber

Bitcoin Eylül Ayında Tarihi Bir Artış Yaşadı: Fiyat Tahminleri Ne Yönde?

İlgili Haberler