Ethereum’un Kritik Karar Aşaması: Altcoinlerde Beklentiler Neler?

Bitcoin Haber

Altcoin piyasalarındaki negatiflik nedeniyle fiyatlar düşüş eğiliminde. Özellikle Ethereum (ETH) fiyatı, 450 gündür durmaksızın yükselen destek hattına yakın duruyor. Ancak aşağı yönlü hareketin devam etmesi bekleniyor. Nisan ayında ETH fiyatı 2.000 dolarlık direnç seviyesini aşmış olsa da, bu durum sürdürülemedi ve yatırımcıların umutları kırıldı. Bu durum, alıcıların yüksek seviyelere ulaştığında zayıfladığını ve direnç seviyelerinde satışların güçlendiğini gösteriyor.

ETH, 1.500 dolarlık destek hattına yaklaşıyor. Bu çizgi, Haziran 2022’den bu yana yukarı yönlü hareketi destekliyor. Ancak bu hatta henüz dokunulmadı ve çizgiye doğru bir düşüş, mevcut fiyattan ölçüldüğünde %6’lık bir kayıp anlamına gelecektir.

Grayscale Ethereum tröstü iskontosunda önemli bir düşüş yaşandı. Bu durum, ETH ETF onayının yakın olabileceği beklentisini yansıtıyor. Ancak Gensler’in kripto para birimleri için bile ETF onayına sıcak bakmaması, fiyatların istenilen ölçüde yükselmemesinin nedeni olabilir.

Fiyat hareketi düşüş yönünde olsa da RSI, yükseliş işaretleri veriyor. Ancak 17 Ağustos’taki hızlı yükseliş kalıcı olamadı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Birimlerinin Düşüş Nedenleri ve Beklenen Tasfiyeler

Sonraki Haber

Binance, Finansal Gücünü Koruyor ve FTX ile Karşılaştırılamaz

İlgili Haberler