Ethereum’un Gerçek Değeri Piyasadan %27 Düşük: RxR Araştırması

Bitcoin Haber

Araştırma firması RxR’nin Metcalfe yasasına dayanan değerleme modeline göre, Ethereum’un yerel varlığı olan Ether (ETH), gerçek değerinin yüzde 27 altında işlem görüyor. RxR’nin analiz modeli, Ethereum ölçeklendirme ağlarındaki aktif kullanıcıları ve Ethereum ana ağındaki kullanıcıları içeren bir değerlendirme yapar.

Metcalfe Yasası’na göre ağın değeri, kullanıcı sayısının karesiyle doğrudan bağlantılıdır. ETH’nin değeri, kullanıcılarının Ethereum Blockchain‘i üzerinde işlem yapmasına, faiz kazanmasına, stake etme ve ağ güvenliğine katılmasına olanak sağladığı için, Ethereum ağının kullanımıyla doğrudan bağlantılıdır.

RxR analisti Lewis Harland, Ethereum’un ağ değerlemesinin, Ethereum’un ölçeklendirme ağlarının aktif kullanıcı tabanı modele dahil edildiğinde daha iyi takip ettiğini belirtti. Harland’a göre, ETH’nin piyasa değeri 275 milyar dolar olmalıdır.

Layer 2 ağlarındaki aktivite, ana ağın üzerine inşa edilen off-chain çözümleri ile veri darboğazlarını azaltıyor. Bu durum, ETH’nin aşırı değerli olması gerektiğini öneren geleneksel Metcalfe Yasası modelinden daha güvenilir olduğunu gösteriyor.

Layer 2 protokollerindeki büyüme, son iki yıl içinde kilitlenen toplam değerin üç kattan fazla artarak 9 milyar doların üzerine çıkmasını sağladı. Harland, Ethereum’daki 250’den fazla uygulamanın toplam değerinin 1 milyon doları aştığını ve Layer 2 ağlarının toplam değerinin 10 milyar dolar olduğunu belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

OKX Borsası, Kripto Para Birimi OKB için 255 Milyon Dolarlık Rekor Yakım Gerçekleştirdi

Sonraki Haber

Shiba Inu’da Balina İşlemlerinde %48 Artış

İlgili Haberler