Binance ve WazirX’ten Hindistan Adımı

İlayda Peker

Kripto para borsaları Binance ve WazirX, Hindistan Blockchain girişimlerine yatırım yapmak için ortaklaşa 50 milyon dolarlık bir token fonu kurdu. “Blockchain for India” olarak adlandırılan fon, Binance’in yerel token’ları BNB ve BUSD ve WazirX’in WRX token’ı tarafından destekleniyor.

Hindistan İçin Blockchain

WazirX’in kurucusu ve CEO’su Nischal Shetty The Block’a verdiği demeçte, bunun bir token fonu olduğunu yani başlangıçta nakit yoluyla yatırım yapmayacağını dile getirdi. Öte yandan WazirX’in geçtiğimiz Kasım ayından bu yana milyon dolarlık bir anlaşma sayesinde Binance’in yönetimine geçtiği de biliniyor.

Fon, Hindistan Yüksek Mahkemesi’nin, Hindistan Merkez Bankası (RBI) tarafından yayınlanan ve bankaların kripto işlemleriyle uğraşmasını yasaklayan bir genelgeyi kaldırmasından birkaç hafta sonra ortaya çıktı. Shetty bu konu ile ilgili açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Önceki bankacılık yasağı nedeniyle, Hindistan iki yıl boyunca dünyadan geri kaldı ve ekosistemin hızlandırılmasına yardımcı olmak istiyoruz. Bu fon bu yönde atılmış bir adım. Kripto ve Blockchain alanlarında çözüm oluşturmak isteyen tüm girişimcilere kaynak, bağlantı ve bilgi teşvik etmek, yardım etmek ve sağlamak istiyoruz.

Fon Detayları

Fon, hem özsermaye hem de token’lara 100.000 dolar ile 5 milyon dolar arasında yatırım yapacak. Seçilen start-up’lar ayrıca Binance’in Blockchain altyapısına ve mentorluk desteğine doğrudan erişebilecek.

Bunun yanında Binance ve WazirX, diğer alanların yanı sıra geleneksel para-kripto para ödeme çözümlerine, ödeme ve havale sağlayıcılarına ve merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarına odaklanan girişimlere yatırım yapmak istiyor.

Öte yandan Binance CEO’su yaptığı açıklamada “Hadi Hindistan’a yatırım yapalım” sözlerini kullandı ve “Adımlarımızı takip edecek birçok Blockchain şirketi olduğunu görüyorum.” diye ekledi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber
Arweave Projesi Nedir

Arweave Coin Nedir?

Sonraki Haber

Bitcoin Koronavirüs Krizini Atlatabilecek Mi?

İlgili Haberler