Ethereum’un Gelecek Süreci: Destek ve Direnç Seviyeleri Analizi

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası içerisinde değerlenme yaşayan Ethereum’daki durum analiz edildi. Amerika’daki gelişmeler sonrası volatilite oranı yükselen Ethereum’un ilerleyen süreçte ne yaşayacağı merak ediliyor. Kısa vadeli 15 dakikalık Ethereum grafiğinde yükselen kanal formasyonu dikkat çeken detay olurken, bu durumun kısa vadeli bir ralli yaşanacağına işaret ettiği düşünülüyor. Ancak, destek ve direnç seviyelerinin dikkatle izlenmesi gerektiği belirtildi.

Dört saatlik grafik analizinde oluşan düşen kama formasyonu, Ethereum fiyatında bir değer kaybına neden olacak bir durumu işaret ediyor. Fiyat düşüşünün EMA 200 ortalamasına denk gelmesi durumun ciddiyetini artırabilir. Özellikle bu ortalamayı geçip formasyon direncinin üstüne çıkması Ethereum fiyatının rahatlamasını sağlayabilir.

Ethereum’un dört saatlik grafik analizinde dikkat çeken destek seviyeleri sırasıyla; 1581, 1564 ve 1536 dolar. Özellikle 1536 dolar seviyesinin altında 4 saatlik bir kapanış Ethereum fiyatında ciddi bir değer kaybına neden olabilir.

Ethereum için uzun vadede takip edilebilecek direnç seviyeleri ise sırasıyla; 1607, 1623 ve 1636 dolar. Özellikle 1636 dolar üzerinde dört saatlik bir bar kapanışının gelmesi hem EMA 200 seviyesinin hem de kama direncinin kırılmasıyla ciddi bir yükselişin önünü açabilir.

15 dakikalık Ethereum grafiğinde yükselen kanal formasyonu dikkat çeken ilk formasyon oluyor. Gün içerisinde yaşanan yükseliş kısa vadede Ethereum fiyatının mini bir ralli yaşayabileceği izlenimini sağladıktan sonra haber akışına dayalı olarak bu senaryo rafa kalktı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Dolandırıcılığına Karşı Binance CEO’sundan Uyarı

Sonraki Haber

Lido’nun (LDO) Fiyatındaki Düşüş Eğilimi ve Piyasa Talebinin Azalması

İlgili Haberler