Ethereum’un Geleceği: Grafik Analizleri ve Olası Senaryolar

Bitcoin Haber

Kripto para piyasalarında yaşanan son gelişmeler, yatırımcıların zarar etmesine neden olurken, ABD’den gelen makroekonomik veriler Bitcoin ve altcoinlerde düşüş yaşanmasına sebep oldu. Bu durum Ethereum dahil birçok altcoinin fiyatını olumsuz yönde etkiledi. Ethereum’un fiyat yükselişi için artık direnç çizgisinin kırılması gerekiyor.

Ethereum iki saatlik grafiğinde 1535, 1524 ve 1505 dolar seviyeleri önemli destek seviyeleri olarak belirlenmiştir. Özellikle 1524 dolar seviyesinin altında iki saatlik bir bar kapanışının gerçekleşmesi düşüşün hızlanmasına neden olacak ve 1505 dolar seviyesinde olan destek çizgisinin teması beklenecektir.

Direnç bölgeleri ise 1553, 1570 ve 1595 dolar seviyeleri olarak belirlenmiştir. Özellikle 1570 dolar seviyenin üstünde iki saatlik bar kapanışının gerçekleşmesi hem son dönemlerin en yüksek seviyesini görmesine hem de düşen kanal formasyonunun kırılmasını sağlar.

2022 Haziran’ında Terra iflasının ardından yaşanan düşüşten itibaren Ethereum haftalık grafikte dikkat çeken bir destek çizgisi oluştu. Ancak, son günlerde yaşanan düşüşlerin ardından Ethereum fiyatı ilk defa bu desteği kırdı. Haftalık kapanışın bu desteğin altında gerçekleşmesi Ethereum ve ekosistem için ciddi bir kayıp yaşanmasına neden olabilir.

Haftalık grafikte dikkat edilmesi gereken destek seviyeleri 1490, 1365 ve 1249 dolar seviyeleri. Özellikle 1490 dolar seviyesi Ethereum tarafında hayati bir önem taşıyor. Haftalık bar kapanışının bu seviyelerde gerçekleşmesi ciddi bir soruna neden olabilir. Direnç seviyeleri ise 1659, 1841 ve 2023 dolar seviyeleri. Özellikle 1841 dolar seviyesinin üzerinde bir haftalık bar kapanışının gerçekleşmesi Ethereum’un kısa vadede en çok zorlandığı direnç bölgesinden kurtulmasına neden olur ve bu durum yükselişin hızlanmasını sağlar.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum İşlem Ücretlerinde Büyük Düşüş: Yeni Dönem Başladı

Sonraki Haber

SEC, Grayscale’ın Bitcoin ETF Başvurusuna İtiraz Etmiyor

İlgili Haberler