Ethereum’un Alternatifi Hangi Kripto Para Olabilir?

İlayda Peker

Rus-Kanadalı programcı Vitalik Buterin Twitter’dan yaptığı bir paylaşım ile Ethereum (ETH) topluluğunun hangi kripto para birimini en uygun alternatif olarak gördüğünü takipçilerine sordu. Buterin yaptığı paylaşımda 3,1 milyon takipçisine, ETH dışında hangi para biriminin bundan 13 yıl sonra büyük olasılıkla önde gelen ödeme ve değer saklama aracı olacağını sordu.

Ethereum Değilse Hangisi?

Elde edilen bilgilere 401.000’den fazla oyla Bitcoin, Buterin’in anketinde lider konumda. Ancak kısa bir süre ilk sırada Cardano görünüyordu sonrasında ise Cardano, oyların %29,4’ünü alarak ikinci sıraya geriledi. Son zamanlarda en iyi “Ethereum katili” olarak ortaya çıkan Solana ise %14 oyla üçüncü sırada yer alıyor.

İlginç olarak ankete katılanların sadece %7’si ABD dolarının 2035’te dünyanın önde gelen para birimi olmaya devam edeceğini düşünüyor.

147.000’den fazla oy alan ayrı bir ankette, oyların %39’unu alan Binance Coin ilk sırada yer bulunuyor. Bu ankette Tron ikinci sırada ve Neo üçüncü sırada bulunuyor.

Bunun yanında birçok topluluk, Buterin’e yanıt olarak kendi projelerini shillemeye çalıştı. Dogecoin‘in kurucu ortağı da yorumlarda meme coin’den bahsetti. Bilindiği gibi Tesla bugün Dogecoin’i ödeme yöntemi olarak kabul ettiğini açıkladı ve açıklamanın ardından DOGE fiyatı %18’in üzerine artış yaşadı.

Ethereum Beklentileri

Ethereum geçen yıl ciddi bir artış yakaladı ancak JPMorgan’dan Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere bazı analistler kripto para biriminin ölçekleme sorunları nedeniyle tahtının salladığını düşünüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Tether, 150 Milyon Dolar Değerinde USDT’yi Dondurdu!

Sonraki Haber

El Salvador’un Kredi Riski Artıyor! Bitcoin Kararından Vazgeçecekler Mi?

İlgili Haberler