Ethereum’dan Yeni Rekor! ETH 2.600 Dolara Dokundu!

Mert Bahçe

En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum 2.641 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. ETH, son birkaç gündür durağan seyreden piyasaya rağmen büyük bir yukarı yönlü harekete imza atarak rekor tazeledi.

Ethereum Bir Yılda 10 Kat Değer Kazandı

Ethereum (ETH), bundan yaklaşık bir yıl önce 200 doların altında işlem görüyordu. Ancak en popüler ikinci kripto para inanılmaz bir boğa koşusuna imza atarak an itibarıyla 2.624 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bununla birlikte Ethereum piyasa değerini 300 milyar doların üzerine çıkardı. Bu oran Bitcoin piyasa değerinin neredeyse üçte biri. Ayrıca Ethereum, haberimizin hazırlandığı sırada 2.582 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) başta olmak üzere tüm kripto para piyasası son günlerde büyük dalgalanmalar gördü. Uzman analistler, mevcut piyasa ivmesine ters olan Ethereum’un bu fiyat hareketini Bitcoin’den ayrılma belirtileri olarak yorumladı.

Dev finans kurumu eToro’nun deneylimli piyasa analisti Simon Peters, Ethereum’un mevcut momentumunu değerlendirdi: “Bitcoin ve Ethereum son üç yıldan bu yana paralel hareketler sergilerken, kripto para piyasası olgunlaşmaya başladığında yatırımcılar daha geniş ürün yelpazesine bakacak ve hangisinin uzun vadede en iyi potansiyele sahip olduğuna karar verecek.”

Uzmanların Ethereum Görüşleri

Simon Peters Ethereum özelinde olumlu yorumlarda bulunmaya devam etti: “Bitcoin milyonlarca yatırımcının ilgi odağı oldu ancak şimdi Ethereum bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Ethereum ağının yaygın kullanımıyla birlikte popüler kripto para, geliştiricilere ve yatırımcılara birçok fırsat sunuyor.”
Öte yandan diğer piyasa analistleri Ethereum’un yükselişinin büyüyen DeFi sektörü ile doğrudan bağlantılı olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte Chainlink kurucusu Sergey Nazarov, medyaya yansıyan son haberlere göre şunları kaydett: “Ethereum’un yükselen ivmesiyle birlikte mükemmel bir fırtınaya tanık oluyoruz.”


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Dominance 2018 Yılından Sonra En Düşük Seviyesinde!

Sonraki Haber

Kripto Paralar Kıpkırmızı: Piyasadaki Düşüşün Sebebi Ne?

İlgili Haberler