Ethereum’da Sinyaller Karıştı Mı: Teknik Göstergeler Ne Diyor?

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) 3.300 doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor ve analistler bu seviyenin kripto para birimi için oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Bu noktada ETH’un, lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyat hareketlerinden de etkilendiğini ve BTC’nin Pazartesi günü 50.000 dolar üzerine yükseldiğini faide etmek gerekiyor.

Ethereum’da Düşüş Sinyali

Analistlerin açıklamalarına göre bu seviyelerde sonra ve ETH’un 3.300 doları desteğe çevrimesinin ardından 3.600 dolar ve 4.000 dolar seviyeleri iki güçlü direnç olarak grafiklerde kendisini gösteriyor.

Ancak analistlerin büyük çoğunluğu 3.600 dolar ve 4.000 doların çok güçlü direnç seviyeleri olduğunu ve ETH’un bu seviyelerde zorlanabileceğini ifade ediyor. Ayrıca yapılan açıklamalara göre 3.600 dolara doğru yapılacak hamle bile birçok engel ile bölünebilir.

Bunlara ek olarak MACD göstergesinin de düşüş sinyali verdiği düşünülüyor. Bu teknik endeks, bir varlığın trendini takip ediyor ve momentumunu hesaplıyor.

Dolayısıyla ortalama çizgiye geri çekilme olduğu sürece satış baskısının arttığı ve bu sebeple de düşüş hareketlerinin beklendiği ifade ediliyor.

ETH Önemli Seviyeler

Günlük grafikleri değerlendiren analistler ise hala ETH’da boğaların kontrolde olduğunu dile getiriyor. 3.200 dolarda bulunan desteğin çok güçlü olduğunu ifade eden analistler, boğaların piyasadaki konumunun güçlendiğini ve dolayısıyla artış sinyallerinin alındığını belirtiyor.

Bunlara ek olarak Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) kademeli olarak aşırı alım bölgesine doğru hareket ettiği ve yükseliş tutuşunun daha sıkı hale geldiği de yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Bu görüşü savunan analistlere göre Ethereum sırasıyla 3.600 doları ve 4.000 doları kıracak bu sayede ayılara göre güçlenecek. 4.000 dolar sonrasında ise analistle yeni bir rekorun geleceğini ve 5.000 dolarlık seviyenin görüleceğini ifade ediyor.

Bu noktada bir kez daha hatırlatmak gerekir ki, yatırımcıların kendi araştırmalarını kendileri yaparak pozisyon alması, risk yönetimi açısından oldukça önemlidir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Gizlilik Odaklı Kriptolar Artıyor: Monero, Zcash ve Dash Son Durum

Sonraki Haber

El Salvador’un Bitcoin Yasası ve Cüzdanı 7 Eylül’de Geliyor: İşte Detaylar

İlgili Haberler