Kripto Vadeli İşlemleri Toparlanıyor! Ethereum (ETH) Öncülük Ediyor!

Fatih Çetin

Piyasalar Elon Musk’ın enerji FUD’u sebebiyle büyük bir düşüş yaşamış ve Çin’in saldırılarıyla dibi görmüştü. Nihayet yeniden toparlanma başladı. kripto para vadeli işlem sözleşmelerindeki toplam açık faiz, bir ayda %50’den fazla artış sağladı. Kripto vadeli işlemleri yeniden 37 milyar dolara ulaştı.

Kripto Vadelileri Toparlanıyor

Bybit verilerine göre kripto para piyasalarındaki açık faiz sadece 1 ay içinde 22 milyar dolardan 37 milyara yükseldi. Bu integral metrik, artan piyasa faaliyetinin bir göstergesi olarak yorumlanıyor. Çin’in en tanınmış kripto para gazetecilerinden Colin Wu bu verilerin fiyatta daha büyük volatiliteye sebep olabileceğini söylüyor.

Ancak bu verilerde dikkat edilmesi gerekilen önemli bir detay daha var. Ethereum vadelileri çok daha hızlı büyüyor. Bu ilgi Bitcoin (BTC)’i bile geride bıraktı.

Üstelik veriler en son Mayıs ayında yani fiyatın ciddi anlamda yükseldiği dönemde bu kadar artmıştı. Kripto para piyasalarının toplam değeri yeniden 2,2 Trilyon doları test etti. Neredeyse düşüş öncesi günlere döndük bile diyebiliriz.

Kripto Para Piyasaları

Dün Bitcoin (BTC) 50.000 dolara hiç olmadığı kadar yaklaştı. Fiyat 49.800 dolar sınırına kadar dokundu. Ancak yaz aylarında olmamız ve hafta sonu sebebiyle düşen hacim barajın yıkılmasını engelledi. Ethereum ise 3.300 doların üzerinde maalesef tutunamadı. Londra güncellemesi sebebiyle ciddi fiyatlama yapan en büyük altcoin her fırsatta yukarıyı test ediyor.

Cardano (ADA) eski ATH noktasını kırdı ve 2,60 dolarları gördü. Aynı zamanda Solana (SOL) son düşüşten önceki fiyatının da üzerine çıktı. Birçok altcoinin düşüş önceki fiyatlarına yaklaştığını rahatlıkla görebiliyoruz. Sabırlı davranan kripto para yatırımcıları ve dipten alım yapanlar güzel günler geçiriyor.

Öte yandan piyasada sağ duyu şu sıralar daha hakim, PlanB Twitter üzerinden Ekim ayı için 63.000 dolar hedefini yineledi. Bitcoin korku/açgözlülük endeksi yeniden açgözlülüğe (78 puan ile) yükseldi. Daha önce birçok kez söylediğimiz gibi 33.000 ile 35.000 dolar seviyelerinden yüklü alımlar yapan balinalar ciddi kazanç oranları yakaladı. Özellikle yıl sonu olmadan yeni bir Bitcoin (BTC) ATH’si bekleniyor. Elbette bunun için fiyat SMA 200’ün üzerinde tutunmaya devam etmek zorunda.

Burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermez.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Veri Gizliliği Konusunda Endişeler Artıyor! Blockchain Çözüm Olabilir Mi?

Sonraki Haber

Bitcoin Bekleneni Yaptı: BTC Yeniden 50.000 Dolar Üzerinde!

İlgili Haberler