Ethereum’da (ETH) Yıl Sonu Hedefi: Önce Bu Dirençler Kırılmalı

İlayda Peker

Piyasada düşüş hareketlerinin olduğu geçtiğimiz hafta bazı kripto para birimleri önemli destek seviyelerini kaybetmeyerek göstergelerin hala güçlü kaldığını kanıtlamış oldu. Bunlardan biri de piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’du.

Ethereum Hala Güçlü

Geçtiğimiz hafta yaşanan düşüş sırasında Ethereum (ETH) 3.000 dolarlık önemli desteği kaybetmedi ve bu seviyenin çok güçlü olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu. Ayrıca bu düşüş öncesinde ETH 1.700 dolara kadar başka bir gerileme yaşadıktan sonra da 4.000 dolar seviyelerine kadar yükselmişti.

bugün 3.380 dolar seviyelerinde işlem gören ETH, geçtiğimiz hafta yaşanan düşüş sırasında destek olarak görülen 3.400 ve 3.600 dolarlık destek seviyelerini kırdı. Şu anda ise ETH’nin yeniden 3.400 doları desteğe çevirmek için mücadele verdiği görülüyor.

ETH’da Hedef: 4.000 Dolar

Her ne kadar popüler analistler ETH’da yıl sonu hedeflerini 5.000 dolar ve hatta 10.000 dolar olarak belirlemiş olsalar da bu seviyeler öncesinde ETH’un 4.000 dolarlık güçlü direnci kırması gerekecek. 4.000 dolar aynı zamanda psikolojik seviye olduğu için de oldukça önemli.

4.000 doların kırılması ve ardından destek haline gelmesi ise 5.000 dolarlık hedefe doğru yeni bir rallinin başlamasını sağlayabilir.


Total
24
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Fidelity Investment, SEC’i Bitcoin ETF’i Konusunda İkna Etmeye Çalışıyor

Sonraki Haber

SEC&Ripple Davasında Sıcak Saatler: XRP Fiyatında Son Durum

İlgili Haberler