Ethereum’da (ETH) Teknik Sinyaller Ne Diyor?

İlayda Peker

Ethereum (ETH), Aralık 2021’den bu yana Bitcoin (BTC) karşısında yaklaşık %40 değer kaybetti. Ancak klasik bir teknik göstergeye göre, önümüzdeki haftalarda ETH/BTC çiftinde daha fazla bir gerileme görmemiz olası gibi görünüyor.

Ethereum’da Teknik Sinyaller

Analistlerin açıklamalarına göre ETH/BTC grafiği, üç günlük zaman diliminde 2022 Haziran ayının başından beri bir ayı bayrağı oluşturuyor. Ayrıntılı olarak ayı bayrakları, keskin bir düşüşün ardından iki yükselen, paralel trend çizgisi tarafından tanımlanan bir aralıkta fiyat daha yüksek bir araya geldiğinde oluşan düşüşe devam kalıpları olarak kabul edilir. Teknik analizin bir kuralı olarak, bir ayı bayrağının aşağı yönlü hedefi, önceki aşağı yönlü hareketin boyutuna eşit uzunlukta olur.

Bununla birlikte, Samurai Trading Academy’nin araştırmasına göre, ayı bayraklarının kâr hedeflerini karşılama konusunda ortalama %67’lik bir başarı oranı bulunuyor. Ek olarak, deneyimli analist Tom Bulkowski, ayı bayrağının hedefini 100 denemede yalnızca 46 kez karşıladığını ifade ediyor.

Bunun yanında analist Pentoshi tarafından paylaşılan ayrı bir teknik analiz, ETH’nin ayı bayrağının kar hedefinden çok daha büyük bir düşüş olasılığıyla karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Pentoshi, ETH/BTC‘nin Eylül 2019’dan beri destek görevi gören yükselen bir trend çizgisine doğru düşebileceğini öne sürüyor ve seviyenin bugünkü fiyattan %30 düşüşle 0.036’ya yaklaştığı ifade ediliyor.

Ethereum Fonlarında Son Durum

ETH/BTC için düşüş grafikleri, Ethereum tabanlı yatırım fonlarında potansiyel bir toparlanmanın aksine veriler veriyor gibi görünüyor. Ayrıntılı olarak, CoinShares’in son raporuna göre, Ethereum fonları 8 Temmuz’da sona eren haftada 7,6 milyon dolar topladı.

Raporda, “Girişler, 2022 yılında görülen 460 milyon dolarla zirveye ulaşan ardışık 11 haftalık çıkışlardan sonra, duyarlılıkta mütevazı bir geri dönüş olduğunu gösteriyor” ifadeleri kullanıyor. Konuyla ilgili olarak, “Duygudaki bu gelişme, Ethereum‘un PoW’dan PoS’a geçtiği ve bu yılın ilerleyen zamanlarında gerçekleşmesi beklenen birleşme olasılığının artmasından kaynaklanıyor olabilir.” açıklaması yapılıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BTC’de Düşüş Bitmedi Mi? Analistten Korkutan Senaryo!

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı: BTC 12.000 Dolara Kadar Gerileyebilir Mi?

İlgili Haberler