Bitcoin’de (BTC) Yüzde 400 Artış Yaşanabilir: Ne Zaman?

İlayda Peker

Piyasanın popüler analistlerinden biri olan Kaleo, önümüzdeki birkaç yıl içinde Bitcoin’in (BTC) hangi fiyat seviyelerine gelebileceği yönündeki görüşlerini paylaştı. Kaleo’ya göre BTC yüzde 400’ün üzerinde yükseliş yaşayarak 110.000 dolardan işlem görebilir.

Kısa ve Orta Vadeli Tahminler

Piyasada Kaleo olarak tanıdığımız yatırımcı ve analist, Twitter aracılığı ile yaptığı açıklamalarda, BTC’nin yeni rekoru ne zaman kıracağı yönündeki düşüncelerini paylaştı. Bu noktada analist, lider kripto para biriminin yıl sonuna kadar yatay seyrini sürdüreceğini düşündüğünü ifade diyor. Aralık ayına kadar Kaleo’ya göre BTC, 16.000 dolar ile 30.000 dolar bandında hareket edecek. Bitcoin yazının kaleme alındığı sırada son 24 saatteki nispeten stabil hareketi ile 21.660 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Analist, yaptığı açıklamalarda 2022 yılında net ve hızlı bir artış beklemediğini ifade etse de 2023 yılının başında agresif bir artış yaşanabileceğini düşündüğünü ve bunun birkaç ya sürebileceğini ifade ediyor. Bu noktada Kaleo, artışın 50.000 dolar seviyelerine kadar devam edebileceğini dile getiriyor. Eğer böyle artış Bitcoin’de yaşanırsa analiste göre mini bir altcoin sezonu da yine 2023 yılında yaşanabilir.

Bunlara ek olarak analiste göre Mart 2024’de gerçekleşmesi beklenen yeni yarılanma sürecine kadar yani 18 ay içinde yatay bir seyir devam edebilir. Bu süreç içinde ise altcoin’ler ile ilgili yeni gelişmelerin gelebileceği ifade ediliyor.

BTC’de %400’lük Artış Beklentisi

Analiste göre 2024’ün sonları ya da 2025’in başlarında Bitcoin yeni bir rekor kırabilir ve bu süreç içinde altı haneli seviyeleri nihayet görebilir. Bu noktada da analistin hedefinin 110.000 dolar olduğu görülüyor.

Öte yandan Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone da Bitcoin’in bir dizi faktöre dayalı olarak “tarihin en büyük boğa piyasalarından biri” için hazırlık yaptığını ifade etmişti. McGlone’a göre Bitcoin 2018 yılındakine benzer bir tablo çiziyor ve 50 ve 100 haftalık hareketli ortalamalarından elde edilen veriler de bu durumu destekliyor.

Bunlara ek olarak Glassnode verileri de Haziran ayında borsa çıkışlarının 151.000 BTC ile zirve yaptığını gösteriyor ve bu da özellikle uzun vadede bir artış sinyali olarak değerlendiriliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Solana (SOL) Hakkındaki İddialar Fiyatın Düşmesini Sağlayabilir!

Sonraki Haber

BTC’de Düşüş Bitmedi Mi? Analistten Korkutan Senaryo!

İlgili Haberler