Ethereum’da (ETH) Önemli Destek ve Dirençler

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yeni haftaya nispeten stabil hamleler ile başladı ve lider kripto para birimi 46.000 dolarlık desteği korumaya devam ediyor. Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum’da son duruma ve önemli seviyelere bir göz atalım.

Ethereum Fiyatı Güncel Durum

Ethereum, 3.400 dolarlık pivot seviyesinin üzerinde işlem görmeye devam ediyor. Ayrıca ETH’nin 3.450 dolarlık direnç bölgesinin üzerine hamle yapmış olması da önemli bir durum olarak nitelendiriliyor. ETH yazının kaleme alındığı an itibari ile 3.505 dolar bandında işlem görüyor.

Grafiklere göre 3.500 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde net bir hareket oldu. Fiyat 3.550 dolar seviyesinin üzerine çıktı ve 3.580 dolara kadar yükseldi. Ancak şu anda bir düzeltme yapılıyor ve ETH fiyatının konsolide olduğu düşünülüyor.

Analistlere göre ayrıca saatlik ETH/USD grafiğinde 3.455 dolar civarında destekle oluşan önemli bir yükselen kanal var. Artan yönde fiyat 3.525 dolar seviyesinin yakınında dirençle karşı karşıya gibi görünüyor. Bir sonraki büyük direncin ise 3.575 dolar seviyesine yakın olacağı düşünülüyor. ETH fiyatının yeni bir yükseliş başlatmak için 3.575 dolarlık direnci aşması gerekiyor.

ETH Düşüş Senaryosu

Analistlere göre Ethereum 3.525 dolar seviyesinin üzerinde yeni bir artış başlatamazsa, aşağı doğru hareketi devam edebilir. Aşağı yönde ilk destek 3.500 dolarlık bölgeye yakın gibi görünüyor ve ETH şu anda bu seviyelerde işlem görüyor.

Analistler bir sonraki büyük desteğin 3.425 dolar seviyesine ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya yakın olduğunu ifade ediyor. Ana destek ise 3.400 dolar bölgesine veya 3.215 dolardan 3.580 dolara yukarı yönlü hareketin %50 Fib geri çekilme seviyesine yakın. 3.400 dolar destek bölgesinin altında aşağı yönlü bir kırılma, fiyatı 3.220 dolar seviyesine doğru itebilir.


Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Soğuk Cüzdan Bile Hacklenebilir! Kripto Para Yatırımcıları Dikkat!

Sonraki Haber

Cathie Wood: “FED Ateşle Oynuyor” Bitcoin’de Son Durum! 

İlgili Haberler