Bitcoin Fiyat Tahminleri! PlanB Ne Diyor?

Fatih Uçar

BTC kritik 45.000 dolar seviyesinin üzerinde bulunuyor ve yerini sağlamlaştırdı. Fakat sevinmek için erken olabilir. Kripto para piyasalarında Bitcoin’in son yükselişi son derece iyi sonuçlar doğurdu. Yüzde 80’inb üzerinde kayıp yaşayan altcoinler dip sevilerinden %50’ye yakın yukarı taşındı. Peki piyasalardaki yükseliş beklentisi devam ediyor mu?

Bitcoin (BTC)

Glassnode’un kurucu ortakları tarafından yapılan analiz, Bitcoin‘in 100 milyon doların biraz altında giriş gördüğünü ortaya koydu. Ek olarak, bir Uncharted raporu, en büyük kripto para biriminin zorlu 45.000 dolar direncini artık desteğe çevirdiğini doğruladı. Bu boğalar için iyi bir haber.

Ancak, kısa vadede 50.000 dolar hala biraz uzakta olabilir. Şimdilik, yatırımcılar gözlerini 48.000 dolar bölgesine dikmeli, özellikle altcoinler bu atakta peş peşe rallilere başlayabilir.

Altcoinler ve Bitcoin Yorum

Kripto para piyasaları küresel risk pazarının cazibesini kaybetmesiyle zor günler yaşadı. Amerikan hisse senetlerinde bile çıkışlar görüldü. Yatırımcılar artan belirsizlikten dolayı daha az riskli varlıkları yani güvenli limanları tercih ediyor.

Uncharted raporunda şunlar yazıyor;

“Makro ortam, kripto para yatırımcı davranışını yönlendirdiği ve geleneksel pazarlarda duyarlılığın düştüğü için dikkatli olmalıyız. ABD hisse senetleri, ABD sabit gelirinin fon akışlarına öncülük etmesiyle Eylül 2021’den bu yana ilk haftalık çıkışları (-14 milyar dolar) gördü”.

Ayrıca, girişler açısından Bitcoin‘in hemen arkasında Ethereum değil, yaklaşık 87 milyon dolarlık girişle Solana (SOL) yer aldı.

Bir başka endişe nedeni de Bitcoin’in hızının düştüğünü ortaya koyan Santiment’ten gelen verilerdi. Aktivitedeki bu düşüşü muhtemelen açıklayan bir faktör, yaygın bir belirsizlik duygusudur. Bununla birlikte, daha deneyimli yatırımcılar muhtemelen uzun süreli düşüşün başka bir ralliyi tetikleyebileceğini umuyorlar.

Bununla birlikte, Bitcoin‘in stok akış modelinin arkasındaki isim olan PlanB BTC’nin Göreceli Güç Endeksi değerinin tekrar yükseldiğini paylaştı. Bunun anlamı, BTC’nin aşırı alımlı bir varlık olmaya yaklaştığıdır. PlanB, 2011 ve 2013’ün Mart 2022’de gerçekleşenden daha fazla sapma gördüğünü iddia etti.

Özetle kripto para yatırımcıları olası düşüşlere hazırlıklı olmalı ve FOMO etkisiyle nakit varlıklarını sıfırlamamalı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Madencilik Zorluğunda Yeni Rekor!

Sonraki Haber

Soğuk Cüzdan Bile Hacklenebilir! Kripto Para Yatırımcıları Dikkat!

İlgili Haberler