Ethereum’da (ETH) 800 Dolara Kadar Engel Olmadığı Düşünülüyor

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı bugün 2017 Aralık’tan sonra ilk kez 19.000 doların üzerine çıktı. Bitcoin (BTC) fiyatı ile birlikte hareketlenen kripto para piyasasında Ethereum ve Ripple gibi büyük altcoin’lerin de artışta olduğu görülüyor. Özellikle yılın belli bir bölümünde BTC’den bile iyi performans sergileyen Ethereum’un 2020 bitmeden önce hangi fiyat seviyelerine ulaşacağı merak ediliyor.

Ethereum’da 800 Dolar Hedefleniyor

Analistler, Ethereum 500 dolar ve 600 dolarlık bölgelerdeki önemli direnç seviyelerini aşmayı başardığı için piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin’in önümüzdeki günlerde ve haftalarda daha da yükseleceğini düşünüyor.

Öte yandan kripto para zamanında gerçekleşeceğini varsayarak, yaklaşan ETH 2.0 lansmanından da yararlanıyor gibi görünüyor. Ethereum 2.0 için 1 Aralık’tan 1 hafta önce 32 Ethereum stake eden kişi sayısının 16.384’e ulaşması gerekiyordu ve bu hedef bugün sağlandı.

Ekosistemdeki pek çok isim ETH 2.0 ile ilgili gelişmeler sebebiyle ETH’nin çok yüksek seviyeleri görmesini bekliyor.

Ethereum Artışa Hazır

Analistler, Ethereum’un önümüzdeki günlerde ve haftalarda daha da yükselmeye hazır olduğunu düşünüyor. Analistlerin bu şekilde düşünmesinin nedeni ise kripto para birimi, bu güçlü hareket sırasında kayda değer dirençleri temiz bir şekilde kırmayı başarmış olması.

Analistlere göre eğer bugün ETH günü 600 doların üzerinde kapatmayı başarırsa yakın zamanda 800 dolar görülebilir. Çünkü analistler 800 dolara kadar güçlü bir direnç olmadığını ifade ediyor.

“ETH’nin Önünde Engel Yok”

2018 yılında düşük seviyeleri bilmesi ile popülerlik kazanan Benjamin Bluntz, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda aşağıdaki tabloyu paylaştı ve “Tekrar ediyorum, buradan Ethereum için 800 dolara kadar bir direnç yok, kelimenin tam anlamıyla hiçbir şey yok, hepsi bu.” ifadelerini kullandı.

Bunlara ek olarak Ethereum fiyatı bugün 623 dolara kadar yükseldi ve ETH’la birlikte sabah saatlerinde Ripple’ın da 0,78 doların üzerine çıktığına şahit olduk. Ancak Bitcoin’in 19.000 doları görmesi ile altcoin’lerde bir yavaşlama ve hatta nispeten bir geri çekilme yaşandığı görülüyor.

Dolayısıyla Bitcoi’deki artış devam ederse altcoin’ler bir süre konsolide olmaya başlayabilir. Zaten altcoin’lerde görülen büyük artışlar da Bitcoin’in konsolide olması ile başlamıştı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber
ethereum teknik analizi

ETH Yorumları: Ethereum/USD Teknik Analizi 24/11/2020

Sonraki Haber

Efsaneler Geri Dönüyor: 2017’nin En İyi Kriptoları Yeniden Sahneye Çıkıyor!

İlgili Haberler