Ethereum (ETH) 600 Dolar Sınırına Dayandı: 1.000 Dolar Mümkün Mü?

İlayda Peker

Yükselişe geçen Bitcoin fiyatı ile birlikte piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’un da (ETH) fiyatı artışa geçti. Özellikle son 10 günde muhteşem bir performans sergileyen ETH bugün 600 dolar sınırına dayandı.

Ethereum 600 Dolar Sınırında

20 kasım’da 500 dolarlık önemli psikolojik seviyenin üzerine çıkan ETH, bu seviyenin üzerinde kalmayı başardı ve hatta güçlü bir engelle karşılaşmadan 600 dolar sınırına kadar geldi. Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi bugün 597 doları gördü ve 600 dolarlık önemli seviyeye sadece 3 dolar kaldı.

Yazının yayına hazırlandığı sırada da 594 dolar bandında işlem gören Ethereum 600 doları kırmaya kararlı gibi görünüyor.

Analistlerin çoğuna göre 750 dolara kadar çok büyük bir direnç bulunmuyor ve 600 doların geçilmesi ile 700 doların üzerinin görülmesi çok zor değil gibi duruyor.

Bunlara ek olarak Ethereum bu fiyat hareketi ile son iki buçuk yılın da rekorunu kırmış oldu. ETH en son 2018 Mayıs’ta bugünkü fiyat seviyelerini görmüştü. Ancak yine de Ethereum’un tüm zamanlar rekor seviyesi olan 1.432 dolara kadar önünde uzun bir yol olduğunu ifade edebiliriz.

Ethereum Fiyatını Ne Etkiledi?

24 saatlik artışı yüzde 11’in ve 1 haftalık artışı yüzde 30’un üzerinde olan Ethereum fiyatını kuşkusuz lider kripto para biriminin yükseliş hareketi etkiledi. Bitcoin (BTC) ortaya çıkan son gelişmelerle birlikte bir artışa geçti ve PayPal’ın kripto para ekosistemine adım atması BTC için ralli fitilini ateşledi.

Bitcoin’i takiben harekete geçen ETH fiyatı da ETH 2.0 ile ilgili arka arkaya gelen gelişmeler ile hız kazandı ve iki buçuk yılın rekorunu kırdı. Buna ek olarak büyüyen DeFi ekosistemi de ETH fiyatını etkileyen önemli gelişmeler arasındaydı.

1.000 Dolar Mümkün Mü?

Şu anda  ise 700 doların ne zaman görüleceği ve hatta sonrasında 1.000 dolarlık seviyenin üstesinden gelinip gelinemeyeceği bir merak konusu.  Bitcoin boğa sezonunun devam etmesi halinde ETH gibi altcoin’lerde de artışların devam edeceği düşünülüyor. Ancak 1.000 dolarlık önemli seviye ile ilgili henüz analistler net açıklamalar yapmış değil.

Bununla birlikte hızlı yükselişlerin sonunda her zaman görüldüğü gibi düzeltmelerin gelebileceği ve yatırımcıların bu durumlara da hazırlık olması gerektiği ifade ediliyor. Özellikle tecrübeli yatırımcılar bu gibi düşüşlerden korkmamak gerektiğini ve piyasa için sağlıklı olduğunu dile getiriyor.


Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple Bu Alanda da Kendini Göstermek İstiyor: XRP Nasıl Etkilenir?

Sonraki Haber

XRP Fiyatı Artıyor: Ripple’da Önemli Gelişmeler Oluyor!

İlgili Haberler